Piektdiena, 04 janvāris 2013 09:59

Augstākās izglītības struktūra neatbilst valsts vajadzībām

Latvijas augstākās izglītības nozaru struktūra neatbilst valsts attīstības vajadzībām, jo ir vērojams pārlieku liels studējošo īpatsvars sociālajās un humanitārajās nozarēs. Savukārt nepietiekams studējošo skaits vērojams inženierzinātnēs un dabas zinātnēs, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais ziņojums valdībai par IZM turpmāko rīcību zinātnes un augstākās izglītības reformu jomā.

 

Vairākumā Eiropas salīdzināmo valstu šādu absolventu skaita rādītājs pārsniedz 20%, bet augstākais līmenis 2009. gadā bija Somijā, Vācijā, Čehijas Republikā un Zviedrijā šis rādītājs ir no 24% līdz 28%. Ministrija norāda, ka Latvijas augstākās izglītības iestāžu absolventu īpatsvars matemātikas, zinātnes un tehnoloģiju jomās ir 13% un ir viens no zemākajiem Eiropā.

Igaunijā un Lietuvā eksaktās zinātnes studē attiecīgi 19% un 21%. Latvija ar šādu cilvēkkapitāla struktūru nespēj un arī turpmāk nespēs pietiekami atbalstīt tehnoloģiju attīstību. Latvijas augstākās izglītības iestāžu tīkla sadrumstalotība pazemina augstākās izglītības kvalitāti un samazina augstskolu iespējas kļūt konkurētspējīgākiem starptautiskā līmenī, norādījusi ministrija.

Lasīts 1324 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 04 janvāris 2013 10:09
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Augstākās izglītības struktūra neatbilst valsts vajadzībām