Ceturtdiena, 13 decembris 2012 21:11

Daugavpils pilsētas skolu skolēni Daugavpils Universitātē apgūst ķīmiju

Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldi organizē ķīmijas nodarbības, kurās aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas skolu 9. - 12. klašu skolēni. Nodarbību mērķis ir veicināt skolēnu interesi par ķīmijas priekšmetu un apgūt ķīmiķiem nepieciešamos darba paņēmienus.

 

Kopumā skolēniem notiks 10 nodarbības, kuru ietvaros tiks runāts par neorganiskajām un organiskajām vielām, kvalitatīvajām un kvantitatīvajām analīzes metodēm, organisko vielu sastāva pētīšanu, gāzveida vielām, kā arī risināti dažādu paaugstinātas grūtības pakāpes uzdevumi. Katras nodarbības laikā skolēniem vispirms tiek sniegta teorētiskā apmācība, kad viņi klausās lekciju par kādu konkrētu tēmu un vēro dažādu eksperimentu demonstrējumus. Bet, lai iegūtās zināšanas nostiprinātu, nodarbības otrajā daļā skolēni paši iesaistās praktiskajos laboratoriju darbos un noslēgumā atbild uz testa jautājumiem. Šādi darbojoties jauniešiem ir iespēja labāk sagatavoties dažādiem konkursiem, olimpiādēm, kā arī centralizētajiem eksāmeniem.

Nodarbības Daugavpils Universitātē notiek jau no septembra mēneša un turpināsies līdz jūnijam. Tās tiek organizētas divās klašu grupās: 9.-10. klašu grupa un 11.-12. klašu grupa, kurās katrā darbojas aptuveni 10 - 15 skolēni.
Nodarbības notiek vienu reizi mēnesī (sestdienās) no plkst. 10:00 līdz plkst. 13:30. Tās vada Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Ķīmijas un ģeogrāfijas katedras asistente Anna Volkova.

Nākošā nodarbība notiks 15. decembrī.

Papildus informācija:
Anna Volkova
Ķīmijas un ģeogrāfijas katedra
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 1384 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 13 decembris 2012 21:30
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Daugavpils pilsētas skolu skolēni Daugavpils Universitātē apgūst ķīmiju