Trešdiena, 28 novembris 2012 21:44

„Ekselences balvas” pretendenti – skolotāji sacentīsies klātienē

Ceturtdien, 29.novembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a, notiks „Ekselences balvas” fināls, kurā tiksies vairāk nekā 20 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā.

 

Līdz šī gada 7. novembrim ikvienai skolai, pašvaldībai un jebkurai citai juridiskai iestādei bija iespēja izvirzīt sava novada profesionālākos un radošākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus „Ekselences balvai”. Izvirzītajiem pretendentiem klātienes kārta ir iespēja parādīt savu profesionalitāti praktiskā darbībā, vadot mācību stundu, reflektējot par mācību procesu un veicot radošus uzdevumus. Katra priekšmeta izcilākais skolotājs saņems Latvijas Universitātes (LU), Valsts Izglītības satura centra (VISC) un uzņēmēju kopīgi veidoto „Ekselences balvu”.

„Ekselences balva” ar Normunda Berga, AS „SAF Tehnika” valdes priekšsēdētāja, LetERA valdes locekļa, iniciatīvu tika izveidota 2011.gadā, lai sekmētu izcilību Latvijas skolās un godinātu visprofesionālāk strādājošos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus. Uzņēmēju asociācijas LetERA un LAKIFA, kā arī uzņēmumi - AS „SAF Tehnika”, SIA „Metrum”, AS „Rīgas piena kombināts”, apbalvojot labākos skolotājus, apliecina, ka laikam atbilstoša eksaktā izglītība ir visas sabiedrības vajadzība.

Balvas pretendenti ir skolotāji, kas māca saviem skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina darboties kā pētniekiem, izmantot informāciju tehnoloģiju priekšrocības un vada stundas arī ārpus klases. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone stāsta: „Atbalstot izcilākos  dabaszinātņu un matemātikas skolotājus, kopējā profesionalitātes latiņa  21.gadsimta ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas skolotājam tiek nostādīta līmeni augstāk. Prasībām, kas tiek izvirzītas labākajiem, būtu jākļūst par normu ikdienas darbā. Skolotāju tikšanās klātienē, apliecinot savu izcilību praktiskā darbībā, ir Latvijā vēl nebijis formāts, kurā skolotāji var parādīt savu profesionalitāti, ne tikai aizpildot biezas mapes ar papīriem.”

 

Santa Margeviča, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs

 

Lasīts 1395 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 05 decembris 2012 16:58
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi „Ekselences balvas” pretendenti – skolotāji sacentīsies klātienē