Latvijā viesojas Zinātnes centra AHHAA ceļojošā izstāde «Zinātne uz riteņiem»

No 21. līdz 27. aprīlim Latvijā viesojas Zinātnes centra AHHAA ceļojošā izstāde „Zinātne uz riteņiem”. Došanās uz Vidzemes un Kurzemes pilsētām aprīlī jau ir kļuvusi par tradīciju – šogad ceļojošā izstāde norisināsies jau trešo reizi. Izstāde sastāv no 23 eksponātiem un mobilā planetārija, turklāt programmā iekļauti Zinātnes teātra priekšnesumi un izglītojošas darbnīcas par fiziku, ķīmiju, ģenētiku, anatomiju un uzturu. 

Apmeklētāji ik dienas varēs vērot vismaz divus Zinātnes teātra priekšnesumus ar dažādiem eksperimentiem un sprādzieniem, savukārt darbnīcās tiks sniegta iespēja uzzināt vairāk par cilvēka DNS, ziepju vārīšanas paņēmieniem un iegūt pamatzināšanas par kuģniecību, ūdenī palaižot pašu būvētu reaktīvo laivu!

Vai ar birstēm var tālu aizbraukt? Kā likt bumbai planēt gaisā? Kāds sumo cīņai ir sakars ar fiziku? Kas atrodas cilvēka acī? Kas ir periskops? Atbildes uz šiem jautājumiem un vēl daudz ko interesantu uzzināsiet AHHAA izstādē Siguldā, Jūrmalā, Ventspilī un Rīgā.

Programma „Zinātne uz riteņiem” sāksies pirmdien, 21. aprīlī, Siguldas kultūras centrā, pēc tam jautrā, oranžā komanda dosies uz Jūrmalu, kur veselas divas dienas (22. un 23. aprīlī) apmeklētājus gaidīs Jūrmala SPA 11. stāvā.Ceturtdien un piektdien (24. un 25. aprīlī) AHHAA dosies uz Ventspili un viesosies Ventspils Jaunrades namā, bet ceļojuma nobeigumā dosies uz Rīgu, kur no 26.-27. aprīlim ar savu programmu priecēs visus zinātnes fanātus Atpūtas centrā LIDO, Krasta ielā.

Protams, ceļojošās izstādes priekšrocība ir tā, ka dalība visās darbnīcās, teātros un eksponātu izmēģināšana ir pilnīgi bezmaksas. Turklāt ceļojošā izstāde „Zinātne uz riteņiem” ir īpaša ar to, ka AHHAA gidi pārvalda latviešu, krievu un angļu valodas.

AHHAA ceļojošā izstāde „Zinātne uz riteņiem” norisinās sadarbībā ar Eiropas Reģionālās attīstības fondu. Tāpat par sadarbību pateicamies Jūrmala SPA un Atpūtas centram LIDO, Rīgā.

Programma:

21. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 18.00 Kultūras centrā Siguldā.

22. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 18.00 un 23. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 Jūrmala SPA.

Ceturtdien, 24. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 18.00 un piektdien, 25. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 Ventspils Jaunrades namā.

26. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 20.00 un 27. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 17.00 Atpūtas centrā LIDO, Rīgā, Krasta ielā.

 

Avots: http://www.focus.lv/tehnologijas/zinatne/latvija-viesojas-zinatnes-centra-ahhaa-celojosa-izstade-zinatne-uz-riteniem 

Lasīts 1556 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 26 aprīlis 2014 22:19
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Latvijā viesojas Zinātnes centra AHHAA ceļojošā izstāde «Zinātne uz riteņiem»