Gustava Vanaga stipendija

PIKC «Rīgas Valsts tehnikums»  Kīmiķu/elektriķu nodaļas audzēknim Ivo Kupinam tika piešķirta Gustava Vanaga stipendija par izciliem sasniegumiem mācībās. 

Ivo vecāki šī notikuma kontekstā saņēma pateicību par audzēkņa nozīmīgajiem sasniegumiem. Gustava Vanaga stipendijai naudas līdzekļi ir viņa mantinieku sarūpēti un tā tehnikumā tiek piešķirta pirmo reizi. Šī nozīmīgā notikuma sakarā tiks izgatavota koka plāksne ar stipendiātu vārdiem, kura arī turpmākajos gados atgādinās audzēkņiem par izcilā Latvijas ķīmiķa Gustava Vanaga stipendijas ieguvējiem.

Stipendijas piešķiršanas ceremoniju atklāja Ķīmiķu/ elektriķu nodaļas vadītāja Indra Federe, tālāk kodolīgu stāstījumu par Gustava Vanaga devumu ķīmijas nozares attīstībā Latvijā prezentēja audzēknes Ilārija Martinsone un Karīna Babiča. Stipendijas ieguvēja vārdu klātesošajiem nosaukt tika uzticēts Rīgas Valsts tehnikuma direktorei Dagnijai Vanagai. Viņa sveica ne tikai Ivo Kupinu, bet izteica pateicības arī skolotājām, kuras palīdzēja jaunajam censonim tikt pie lieliskiem rezultātiem mācību darbā.

Gustavs Vanags (1891-1965) – izcils Latvijas ķīmiķis, organiķis. Viņš Latvijā ir izveidojis plašu ķīmiķu organiķu skolu, kā arī bijis Latvijas Organiskās sintēzes institūta dibinātāju pulkā. Sintezējis daudz jaunu ārstniecības preparātu (fenilīnu, omefīnu, metindionu) un analītisko reaģentu. Kopā ar saviem skolniekiem G.Vanags publicējis vairāk kā 500 darbus, sarakstījis 5 mācību grāmatas.

 

Guntars Bernāts 

tehnikuma sabiedrisko attiecību speciālists

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Gustava Vanaga stipendija