Otrdiena, 18 februāris 2014 21:17

LU un RPIVA uzsāks ciešāku sadarbību

Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Mārcis Auziņš, mācību prorektors prof. Andris Kangro un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāns prof. Andris Grīnfelds 2014. gada 17. februārī tikās ar Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) rektori prof. Daci Markus, izglītības prorektori Ritu Spalvu, inovāciju un attīstības prorektori Dainu Voitu un prof. Zentu Anspoku, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

 

Tikšanās notikusi, īstenojot abu augstskolu divpusējo vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju, kas paredz ciešāku sadarbību studiju un zinātnes jomā, kā arī iespējamo apvienošanos nākotnē. Šī bija pirmā augstskolu tikšanās ar mērķi īstenot ciešāku sadarbību, un tajā tika apspriesti konkrēti pirmie sadarbības jautājumi gan studiju, gan izglītības jomā. Kā viens no pirmajiem soļiem, ko paredzēts īstenot, būs iespēja abu augstskolu studentiem klausīties C daļas kursus otrā augstskolā. Tāpat iecerēts, ka abas augstskolas kopīgi organizēt vieslekcijas. LU un RPIVA arī apņēmušās pārskatīt skolotāju izglītības kvalifikācijas moduļus un gadījumos, kad tie abām augstskolām sakrīt, sadarboties, lai tos īstenotu.

Savukārt zinātnes jomā LU un RPIVA iecerējušas kopīgi izstrādāt un pieteikt pētniecības projektus jomās, kur augstskolu pētniecības intereses sakrīt.

Praktisku sadarbību plānots uzsākt rudenī, savukārt šajā semestrī veikt sagatavošanās darbus.

Lasīts 1053 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU un RPIVA uzsāks ciešāku sadarbību