Prezentēs jaunāko OECD pārskatu par izglītību Latvijā

Piektdien, 2021. gada 17. septembrī, pulksten 11.00 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) prezentēs izglītības pārskata “Education at a Glance 2021” Latvijas datus. Pasākums tiešraidē no Izglītības un zinātnes ministrijas ZināTAVAS būs vērojams Facebook vietnē.

“Education at a Glance” ir pasaulē nozīmīgākais ziņojums par izglītības procesu kvalitāti OECD dalībvalstīs un partnervalstīs. Pārskats sniedz datus par izglītības sistēmu struktūru, finansēm un sniegumu. Šogad “Education at a Glance” caurviju temats ir vienlīdzīgas iespējas izglītībā. Tāpat ziņojumā vērtēta Covid-19 izraisītās pandēmijas ietekme uz izglītības sistēmām, aplūkota izglītības finansēšana un ietverti daudzveidīgi dati par skolotāju darbu.

“Education at a Glance” izglītības pārskata Latvijas datu prezentācijas pasākumā piedalīsies:

  • Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece – Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore Ilze Saleniece,
  • OECD Izglītības un prasmju departamenta analītiķis Džovanni Marija Semiraro (Giovanni Maria Semeraro),
  • Izglītības kvalitātes valsts dienesta Kvalitātes novērtēšanas departamenta direktors Rolands Ozols,
  • Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietniece izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā Dace Kalsone. 

Pasākumu vadīs žurnāliste Eva Johansone.

Ziņojums “Education at a Glance” katru gadu tiek sagatavots OECD Izglītības sistēmu indikatoru programmā un Latvijas dalība tajā attīsta un stiprina izglītības politikas veidotāju un īstenotāju stratēģisko, analītisko un datu izmantošanas kompetenci.

Latvijas dalība OECD Izglītības sistēmu indikatoru programmā notiek ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā Nr. 8.3.6.1/16/I/001 “Dalība starptautiskos izglītības pētījumos”.

Lasīts 480 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 15 septembris 2021 21:13
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Prezentēs jaunāko OECD pārskatu par izglītību Latvijā