Nācis klājā ķīmijas olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums

Ķīmijas olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums, kuru sagatavoja ar VISC atbalstu, aptver mācību priekšmetu olimpiādēs izstrādāto saturu no 2017. līdz 2020. gadam.

Ķīmijas olimpiādes kalpo gan par sacensībām talantīgāko jauno ķīmiķu starpā, kā arī par rīku ķīmijas zinātnes popularizēšanā starp jauniešiem visā Latvijā. Lai gan ķīmijas zinātnē daudz nozīmīgu atklājumu ir veikti jau pirms vairākiem simtiem un pat tūkstošiem gadu, vairākas ķīmijas nozares pēdējo 60 gadu laikā ir drastiski attīstījušās un modernu ķīmijas olimpiāžu uzdevumi nereti ir balstīti tieši uz šiem nesenajiem atklājumiem.

Uzdevumi ir veidoti ar nolūku, lai pārbaudītu skolēnu izpratni par ķīmijas likumsakarībām un pārbaudītu, cik veiksmīgi skolēni spēj uztvert jaunu informāciju un to saistīt ar zināmajām likumsakarībām. Šāda tipa uzdevumi nereti skolēniem sagādā lielākas grūtības, jo tie atšķiras no tipiskiem skolas līmeņa ķīmijas uzdevumiem.

Uzdevuma krājuma autori ir Nauris Narvaišs, Agris Bērziņš, Jānis Švirksts, Arturs Atvars un Beāte Krūze.

Uzdevumu krājums ir pieejams šeit.

Sīki (pa soļiem) aprakstīti 2017.-2020. gada Valsts ķīmijas olimpiādes 2. posma uzdevumu risinājumi ar komentāriem, ko sagatavojis Dr.paed. Mihails Gorskis, ir pieejami arī vietnē “UZDEVUMI.LV”.

Lasīts 408 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 23 marts 2021 18:00
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Nācis klājā ķīmijas olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums