Sestdiena, 01 augusts 2020 13:01

Skolēniem no Latvijas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē četras bronzas medaļas

Sacensības sākotnēji bija plānots aizvadīt Turcijā, tomēr pandēmijas radīto apstākļu dēļ tā pirmo reizi norisinājās attālināti. Latviju olimpiādē šogad pārstāvēja četri skolēni, un visi izcīnīja bronzas medaļas.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas norisinājās no 23. līdz 30. jūlijam,  šogad kopumā piedalījās 231 skolēns no 60 pasaules valstīm. Latviju ķīmijas sacensībās pārstāvēja Ogres Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Anete Patrīcija Raiskuma, kā arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolnieks Džonatans Miks Melgalvis, 12. klases skolnieks Edvards Miķelis Mežciems un 12. klases skolnieks Filips Ēcis.

Tā kā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde šogad norisinājās tiešsaistes režīmā, skolēni sacentās tikai teorētisko uzdevumu risināšanā, skaidroja Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes pētnieks Kaspars Veldre. Piedaloties olimpiādē attālināti, piecu stundu garajā teorētiskajā olimpiādē dalībniekiem bija jāizpilda deviņi uzdevumi par visdažādākajām ķīmijas tēmām - sākot ar kaķumētrās esošu kaķus pievilinošu dabasvielu sintēzi un kvantu ķīmijas modeļu pielietošanu burkānu krāsas skaidrošanā, līdz pat termodinamikai starpzvaigžņu ceļojumos hipotētiskā visumā.

Avots: https://visc.gov.lv/vispizglitiba/olimpiades/info.shtml#jul31 

Lasīts 656 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 01 augusts 2020 13:15
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Skolēniem no Latvijas Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē četras bronzas medaļas