Pirmdiena, 23 decembris 2013 16:42

LU saņēmusi 10000 latu ziedojumu ar ķīmiju saistītu projektu atbalstam

Latvijas Universitātes saņēmusi AS «Grindeks»  fonda «Zinātnes un izglītības atbalstam» ziedojumu 10 tūkstošu latu apmērā ķīmijas izglītības attīstībai un atbalstam. 

Ciešo sadarbību apliecina arī fakts, ka vairāk nekā 200 AS «Grindeks» darbinieki savulaik absolvējuši Latvijas Universitāti, no tiem 66 darbinieki absolvējuši tieši Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti.

 

Decembra sākumā LU zinātnes prorektors prof. Indriķis Muižnieks un AS „Grindeks” fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam” valdes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans parakstīja ziedojuma līgumu, kas paredz atbalstīt tādus augstskolas organizētus pasākumus kā „Jauno ķīmiķu skola”, „Jauno ķīmiķu konkurss”, „Ķīmiķu dienas 2014”, ķīmijas olimpiādes un fakultātes 50 gadu jubilejas organizēšana. Tāpat finansējums paredzēts studiju procesā nepieciešamo reaģentu un LU Ķīmijas fakultātes Instrumentālo analīžu laboratorijas iekārtu aprīkojuma iegādei.

LU rektors prof. Mārcis Auziņš: „Grindeks kā inovācijās balstīts uzņēmums, kura biznesa veiksmes pamatā ir augsti kvalificētu speciālistu darbs, izprot mūsdienīgas, pētniecībā balstītas izglītības nozīmi ilgtspējīgā uzņēmējdarbībā. To apliecina gan līdzšinējā LU un Grindeks sekmīgā sadarbība, gan jaunais noslēgtais sadarbības līgums. Pateicoties dāsnajam uzņēmuma ziedojumam, LU būs iespēja ne tikai būtiski papildināt Ķīmijas fakultātes mācību laboratoriju, bet arī īstenot jaunu studiju kursu un sniegt nepieciešamo atbalstu talantīgākajiem ķīmijas studentiem, kas nākotnē palīdzēs attīstīt Latvijas farmācijas industriju, nodrošinot tai starptautisku konkurētspēju.”

AS „Grindeks” fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam” valdes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: „„Grindeks” darbība gadu gadiem ir saistīta ar zinātni, pētniecību, izglītību, tāpēc, rūpējoties par šīs jomas attīstību Latvijā, 2006. gadā uzņēmums izveidoja fondu „Zinātnes un izglītības atbalstam”. Ik gadu „Grindeks” fonda atbalstu saņem tie, kas ir apliecinājuši izcilību dažādās Latvijas izglītības un zinātnes sfērās. Fonda uzdevums ir atbalstīt topošo ķīmiķu un zinātnieku izglītošanos, jo zinoši speciālisti farmācijas nozarei ir ļoti vajadzīgi. Mēs vēlamies, lai nākotnes ķīmiķiem jau studiju gados būtu dotas iespējas tuvināties ražošanas sfērai un reāliem darba apstākļiem. „Grindeks” ir patiesi gandarīts par ilggadējo sadarbību ar Latvijas Universitāti un it īpaši Ķīmijas fakultāti. Uzņēmums priecājas iesaistīties jauno ķīmiķu talantu, zināšanu un pieredzes veicināšanā.”

Ar Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti AS „Grindeks” fonds „Zinātnes un izglītības atbalstam” sadarbojas jau gadiem ilgi – piešķirtas gan stipendijas pētniekiem, gan atbalstīti dažādi izglītības un zinātnes projekti, gan organizētas praktiskās nodarbības fakultātes studentiem. 2012. gadā starp AS „Grindeks” un Latvijas Universitāti tika noslēgts sadarbības līgums par ilgtermiņa sadarbību zinātnisko pētījumu un tehnoloģiju pārneses jomā.

Ciešo sadarbību apliecina arī fakts, ka vairāk nekā 200 AS „Grindeks” darbinieki savulaik absolvējuši Latvijas Universitāti, no tiem 66 darbinieki absolvējuši tieši Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti.

 

LU Preses centrs

Lasīts 1177 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 23 decembris 2013 16:55
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU saņēmusi 10000 latu ziedojumu ar ķīmiju saistītu projektu atbalstam