Pirmdiena, 09 decembris 2013 22:26

Notiks akadēmiskā konference «Zinātnes un kultūras mijiedarbība Latvija un pasaulē»

10. decembrī, akadēmiķa Jāņa Stradiņa 80 gadu dzimšanas dienā, Mazajā Ģildē notiks akadēmiskā konference «Zinātnes un kultūras mijiedarbība Latvija un pasaulē», ko organizē Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Latvijas Universitāte un Latvijas Inovātoru apvienība.

Konferencē priekšlasījumu „Vai Latvijai ir nepieciešama zinātne?” sniegs akadēmiķis Jānis Stradiņš, prof. Mārcis Auziņš runās par tēmu „Nacionālās universitātes loma mazā valstī”, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis lasīs referātu „Muzeju veidošanās Eiropā un Latvijā kā apgaismības laikmeta zīme”, savukārt Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs lasīs referātu „Akadēmiskā misija naudas mākslā”.

 

„Zinātnei jābūt savītai arī ar kultūru, unikālo nacionālās kultūras mantojumu (folkloru, etnogrāfiju, u. tml.), pasaules kultūras mantojumu un moderno tendenču recepciju Latvijā, to iedzīvināšanu sabiedrībā. Zinātnes un kultūras tradīcijas, mantojums ir jāapzina, jāsaglabā un jāieved sabiedrības apziņā. Taču nākotne pieder jaunajiem un jaunajam, pat ja tas šķiet dīvains,” par konferences tematikas izvēli stāsta pats J. Stradiņš.

Akadēmiķis, ķīmiķis un zinātnes vēsturnieks Jānis Stradiņš ir Latvijas Organiskās sintēzes institūta Fizikāli organiskās ķīmijas laboratorijas dibinātājs, bijušais Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” vadītājs un daudzu Latvijas zinātnei veltītu pētījumu autors. 1995. gadā viņam piešķirts valsts augstākais apbalvojums – Triju zvaigžņu ordenis. „Ir cilvēki, kas daudz zina un ir oriģināli domājoši cilvēki. Abas šīs īpašības reti savienojas vienā personā. Man liekas, ka Jānis Stradiņš ir šis retais izņēmums - cilvēks ar enciklopēdiskām zināšanām un erudīciju un vienlaicīgi ar oriģinālu un atvērtu skatu uz notiekošo Latvijā un pasaulē. Par to mēs viņu gan mīlam, gan cienām,” par akadēmiķi J. Stradiņu saka prof. M. Auziņš.

Pasākumu varēs vērot tiešraidē LU portālā www.lu.lv/tiesraide

Ierašanās konferencē 10. decembrī tikai ar ielūgumiem. 

Lasīts 1267 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 10 decembris 2013 21:18
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Notiks akadēmiskā konference «Zinātnes un kultūras mijiedarbība Latvija un pasaulē»