Trešdiena, 04 decembris 2013 21:03

Latvijas radošākie un progresīvākie skolotāji saņēmuši «Ekselences balvas»

Otrdien, 3.decembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā tika sveikti 19 dabaszinātņu un matemātikas skolotāji – «Ekselences balvas» finālisti. «Ekselences balvas» 2013 laureātu titulu un balvas 1000 latu vērtībā saņēma bioloģijas skolotāja Daiga Martinsone (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), fizikas skolotājs Jānis Čilipāns (Tukuma 2. pamatskola), ķīmijas skolotāja Marina Ravinska (Daugavpils Centra vidusskola) un matemātikas skolotāja Alla Kitajeva (Ventspils 2. vidusskola).

 

Visi 19 skolotāji savu profesionālo meistarību apliecināja praktiskā darbībā, dienas garumā piedaloties „Ekselences balvas” finālā. Skolotāji vadīja mācību stundas fragmentus Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, demonstrējot daudzveidīgas iespējas, kā strādāt klasē, lai skolēni apgūtu konkrētas zināšanas un prasmes, kā arī mācītos atraktīvā un motivējošā veidā. Piemēram, fizikas stundā jaunieši pārliecinājās, ka arī kartupelis var kalpot par elektriskās strāvas avotu, bioloģijā – mācījās atšķirt eksotiskus dzīvniekus pēc to galvenajām pazīmēm. Matemātikā skolēni iemācījās pierakstīt pašu modelētas objektu virknes simbolu valodā. Savukārt ķīmijā jaunieši saprata, kas ir  organiskas vielas, eksperimentējot un risinot rēbusus.

„Aizvadot dienu kopā ar finālistiem, varu apgalvot, ka šie ir skolotāji, kuri patiesi lauž mītu, ka eksaktie mācību priekšmeti ir sausi un sarežģīti. Šodien šeit ir sapulcējušies skolotāji, kuri, nepazaudējot profesionalitāti un cilvēcību, prot sarežģītām lietām pieiet vienkārši un saprotami,” teic LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone.

Apbalvošanas ceremonijā skolotājus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis, LU rektors prof. Mārcis Auziņš un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone, kā arī uzņēmēji – balvas mecenāti.

Apsveikumā uzrunājot skolotājus, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs norāda: „Jūs, kas esat sanākuši šajā zālē, esat pionieri. Novēlu, lai zināšanu nodošana strādātu ne tikai no jums uz bērniem, bet arī no jums uz kolēģiem”.

„Latvijas un Eiropas izaugsme nav iespējama bez izglītotiem, atvērtiem cilvēkiem, kas spējīgi radīt inovatīvus risinājumus pastāvošajiem jautājumiem un nākotnes izaicinājumiem. „Ekselences balva” ir kā apliecinājums, ka inovācijas ienāk arī skolās, un mūsdienīga skolotāja misija ir ne tikai nodot savas zināšanas, bet arī atvērt jauno cilvēku acis un prātu, kas ļaus iegūtās zināšanas attīstīt un pārveidot par augstvērtīgiem produktiem,” uzsvēra Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja.

Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas izpilddirektore Raina Dūrēja, Tenax grupas būvķīmijas ražošanas uzņēmuma SIA „TENACHEM” kvalitātes un vides sistēmu vadītāja Ilga Gavare un mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmuma SIA "METRUM" padomes priekšsēdētājs Edgars Šīns laureātiem pasniedza balvas 1000 latu vērtībā. Visi 19 finālisti saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus, kā arī izglītības uzņēmuma „LIELVĀRDS” valdes priekšsēdētāja Aivara Gribusta sarūpētos „Promethean Academy” tālākizglītības kursus un Lielvārds Digitālās bibliotēkas dāvanu karti.

„Ekselences balvu” jau trešo gadu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts Izglītības satura centrs un LU Fonds sadarbībā ar uzņēmēju asociācijām un uzņēmējiem. Balva ir uzņēmēju iniciatīva un atbalsts eksaktās izglītības stiprināšanai, lai nākotnē darba tirgū nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši.

Santa Margeviča, DMIC

Lasīts 1097 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 04 decembris 2013 21:05
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Latvijas radošākie un progresīvākie skolotāji saņēmuši «Ekselences balvas»