LU pirmoreiz reitingā starp vadošajām universitātēm eksaktajās zinātnēs

Latvijas Universitāte (LU) pirmoreiz iekļauta starp pasaules vadošajām universitātēm eksakto – matemātikas, statistikas, fizikas, astronomijas, ķīmijas un vides – zinātņu jomā, liecina Times Higher Education (THE) reitinga veidotāju publicētā informācija.

Šajā reitingā ņemti vērā tie paši 13 rādītāji, kas, veidojot THE pasaules labāko universitāšu reitingu, taču tie īpaši pielāgoti konkrētajam zinātņu laukam. Galvenie indikatori, kas universitāšu sarindošanā ņemti vērā, ir mācīšana un mācību vide, kā arī pētniecība – tās apjoms, ienākumi un reputācija. Tāpat reitinga veidotāji vērtēja citējamību, starptautisko perspektīvu un ieņēmumus no inovācijām un sadarbības ar industriju.

LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā profesors Valdis Segliņš ir pārliecināts, ka atrašanās šajā reitingā ir LU konkurētspējas apliecinājums: “Ir reizē gan pārsteidzoši, gan iepriecinoši iekļūt šajā reitingā par spīti ierobežotajiiem resursiem. Pētījumi eksaktajās zinātnēs ir resursu ietilpīgākie un dārgākie, kur panākumus sasniegt ir visgrūtāk. Pie pašreizējā valsts atbalsta zinātnei, kur vismazākā daļa nonāk augstskolās, esmu pārliecināts, ka šāds sasniegums ir iespējams, tikai pateicoties Universitātes enerģiskajiem cilvēkiem.”

V. Segliņš norāda, ka šie reitingi ir pasaulē labi atpazīstami. Par tiem visvairāk interesējas tie studētgribētāji, kuri vēlas uzsākt studijas augstākā līmeņa studiju programmās. LU kā studiju vieta viņiem interesanta varētu būt tieši ar augošo konkurētspēju, augstas kvalitātes zinātniskajiem pētījumiem un iespējām strauji kāpt pa karjeras kāpnēm pētniecībā.

Reitingā no Latvijas augstskolām iekļautas LU un Rīgas Tehniskā universitāte, abām ieņemot 801+ vietu. Līderpozīcijās šajā reitingā ierindojušās Amerikas Savienoto Valstu (ASV) augstskolas. 1. vietu ieņem Prinstonas Universitāte (Princeton University), 2. vietu Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (Massachusetts Institute of Technology), bet 3. vietu Stenforda Universitāte (Stanford University). 

THE šogad veido kopumā 11 tematiskos universitāšu reitingus – Veselības zinātnēs, Dzīvības zinātnēs, Eksaktajās zinātnēs, Psiholoģijā, Mākslā un humanitārajās zinātnēs, Izglītības zinātnē, Tiesību zinātnē, Sociālajās zinātnēs, Biznesā un ekonomikā, Datorzinātnēs, kā arī Tehnoloģijiu un inženierzinātnēs. 

Vairāk informācijas par reitingu iespējams iegūt šeit.

Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

Lasīts 832 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 22 novembris 2018 16:27
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU pirmoreiz reitingā starp vadošajām universitātēm eksaktajās zinātnēs