Ceturtdiena, 28 novembris 2013 21:50

Skolotāji sacentīsies Ekselences balvas finālā

Otrdien, 2013. gada 3. decembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a, Rīgā notiks "Ekselences balvas" fināls, kurā tiksies 19 progresīvākie bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionālo meistarību un lauztu stereotipu, ka eksaktās zinātnes ir sausas un sarežģītas.Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts Izglītības satura centrs un LU Fonds sadarbībā ar uzņēmēju asociācijām un uzņēmējiem trešo gadu ir aicinājuši „Ekselences balvai” izvirzīt profesionālākos un inovatīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus. Skolotājus, kuri, izmantojot radošas mācību metodes un informācijas tehnoloģijas, aizrauj jauniešus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem, māca viņiem būt uzņēmīgiem un radošiem, skolotājus, ar kuriem lepojas skolas vadība un kurus uzteic vecāki.

No 47 balvai izvirzītajiem skolotājiem finālā tiksies 19 spēcīgākie pretendenti, lai dienas garumā praktiskā darbībā apliecinātu savu profesionalitāti. Konkursā katrs no dalībniekiem vadīs mācību stundas fragmentu Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, lai saistošā veidā iemācītu skolēniem, kas ir elektriskā strāva, spriegums un organiskas vielas, iemācītu salīdzināt rāpuļus, abiniekus un zivis pēc to galvenajām pazīmēm un pierakstīt skaitļu virknes locekļus ar simboliem. Tāpat finālisti diskutēs par kolēģu paveikto un analizēs problemātiskas mācību situācijas.

Ekspertu komisijas izvēlētais skolotājs katrā no četriem mācību priekšmetiem saņems balvu 1000 latu vērtībā. Naudas balva ir Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, Tenax grupas būvķīmijas ražošanas uzņēmuma SIA „TENACHEM” un mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmuma SIA "METRUM" iniciatīva un atbalsts eksaktās izglītības stiprināšanai, lai nākotnē darba tirgū nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši.

„Ekselences balva” notiek jau trešo gadu. Pasākums ieguvis popularitāti un prestižu skolotāju un skolu vadītāju vidū, kā arī augstāko valsts amatpersonu, tostarp, valsts prezidenta A.Bērziņa un izglītības un zinātnes ministra V.Dombrovska atbalstu.

„Ekselences balvas” pasniegšanas ceremonija notiks 3.decembrī plkst. 17.00. LU Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Tās translācija tiešraidē būs skatāma LU portālā http://www.lu.lv/tiesraide/. Ceremonijā gaidīts ikviens apsveicējs.

Lasīts 1172 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 29 novembris 2013 21:48
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Skolotāji sacentīsies Ekselences balvas finālā