Vienreizēja iespēja apmeklēt pasaulē slavenā mineraloga lekciju Rīgā

Rīgā viesosies pasaulē atzīts mineralogs, minerālu kolekcionārs un lektors, daudzu zinātnisko darbu autors Peters Likbergs (Peter Lyckberg).

Peters Likbergs ir dzimis Zviedrijā. Jau 8 gadu vecuma viņš atrada savu pirmo pegmatītu. Savukārt, 11 gadu vecumā Peters jau piedalījās savos pirmajos ģeologu kursos Gēteborgas universitātē, bet jau 13 gadu vecumā viņš jau bija Zviedrijas ģeoloģijas dienesta konsultants. Petera Likberga ģeoloģiskie pētījumi turpinājās dažādās pasaules zemēs, tostarp ASV, Brazīlijas, Namībijas, Madagaskaras, Norvēģijas, Somijas, Ukrainas, Krievijas un Pakistānas dārgakmeņu atradnēs. Kopumā Peters ir apmeklējis aptuveni 2500 atradnes un dārgakmeņu ieguves vietas.

Kopš 1985.gada Peters Likbergs aktīvi darbojas kā lektors, vadot daudzas lauku ekspedīcijas. Tāpat viņš ir vairāku mineraloģisko žurnālu redkolēģijas loceklis. Pēdējo 15 gadu laikā viņš ir Eiropas Komisijas Enerģētikas ģenerāldirektorāta inspektors un neatkarīgs dārgakmeņu pētnieks. Gadu gaitā viņš ir darbojies kā konsultants dažādās iestādēs, uzņēmumos, žurnālu redakcijās, muzejos, kā arī konsultējis neatkarīgos kalnračus un minerālu kolekcionārus visā pasaulē.

Savas vizītes laikā Rīgā Peters Likbergs uzstāsies ar divām lekcijām „Dārgakmeņi no zemes dzīlēm” (par dārgakmeņu pegmatītiem un anorogēniem dārgakmeņu pegmatītiem) LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā 2018.gada 7.septembrī plkst. 10:00 Magnum auditorijā. Lekcijas notiks angļu valodā.

Nepalaidiet garām šo unikālo iespēju satikt Peteru Likbergu un uzzināt vairāk par dārgakmeņiem un to noslēpumiem!

Lasīts 764 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 27 augusts 2018 22:14
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Vienreizēja iespēja apmeklēt pasaulē slavenā mineraloga lekciju Rīgā