Latvijas skolēni gūst panākumus Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

No 19. līdz 29. jūlijam notika Starptautiskā Ķīmijas olimpiāde, kuru kopīgi organizēja Čehija un Slovākija. Šī bija 50. jubilejas olimpiāde, līdz ar to tā tika organizēta krietni grandiozāka nekā parasti.

Olimpiāde sākās Bratislavā, kur notika atklāšanas ceremonija, kā arī tika aizvadītas praktisko un teorētisko uzdevumu risināšanas kārtas. Pēc teorētiskās kārtas notika pārbrauciens un olimpiāde turpinājās Prāgā. Praktiskajā kārtā skolēni veica oksidēšanas reakciju, pētīja luminiscējošas reakcijas ātrumu un testēja jonu saturu dažādos Slovāku minerālūdeņos.

Teorētiskajā kārtā skolēniem bija jāizdomā sintēze medikamentiem, kurus atklāja Čehoslovāku zinātnieki un dabasvielām, kuras sastopamas čehu un slovāku sēnēs. Par spīti tam, ka olimpiādi organizēja divas valstis, olimpiādes process noritēja ļoti gludi un bez sarežģījumiem. 

Latvijas izlasi šajā olimpiādē pārstāvēja Anna Marija Sumrova (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Gustavs Jānis Mežciems (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Olavs Rāciņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Māris Koniševs (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Komanda kopumā dabūja vienu bronzas un trīs sudraba medaļas. Anna Marija Sumrova saņēma bronzas medaļu, taču Gustavs Jānis Mežciems, Olavs Rāciņš un Māris Koniševs - katrs pa sudraba medaļai.

Komandu uz olimpiādi pavadīja un uzdevumus tulkoja Organiskās Sintēzes institūta zinātniskais asistents Jānis Briška un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes 3. kursa students Nauris Narvaišs. Paldies visiem skolotājiem, kuri piedalījās skolēnu gatavošanās procesā. 
Dalība Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

Starptautiskās ķīmijas olimpiādes laureāti.

Dalība Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

S.Birule

 

 

Lasīts 705 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 16 augusts 2018 20:12
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Latvijas skolēni gūst panākumus Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē