Konkursi
Mihails Gorskis

Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapas adrese: www.kimijas-sk.lv E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Trešdiena, 17 jūlijs 2024 21:53

Aptauja par ķīmijas olimpiādēm

Cienījamie ķīmijas pedagogi!

Lūdzu, veltiet 10 minūtes, lai aizpildītu aptauju par novada un valstsķīmijas olimpiādēm.

Sestdiena, 06 jūlijs 2024 05:37

Iecavā no vistu kūtsmēsliem ražo metānu

Ražotne "Bovo Gas" Iecavā jau vairāk nekā trīs mēnešus no vistu kūtsmēsliem ražo biometānu. Saražoto dabasgāzes analogu pumpē Latvijas kopējā dabasgāzes tīklā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi risinājumu, kā būtiski stiprināt valsts pakalpojumu kvalitāti bērnu, jauniešu un pieaugušo talantu attīstībai. Ieceres īstenošanu plānots uzticēt jaunveidojamai Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūrai (VISIA).

Dita Traidās pametusi līdz šim vadīto Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA). Skaidrojot aiziešanas iemeslu, Traidās aģentūrai LETA sacīja, ka amatu pametusi pēc abpusējas vienošanās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība"), citstarp tāpēc, ka tuvojas pensionēšanās vecuma slieksnis.

“Vienkārši parādīt atoma uzbūvi – tas skolēnam nav interesanti, ir jārada sasaiste ar dzīvi,” atzīst Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne, kura šopavasar ieguvusi SIA “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” stipendiju “Starp mums ir ķīmija!”.

Otrdiena, 11 jūnijs 2024 05:41

Atgādinājums!

Šo ceturtdien notiks jau otrais LĶSA organizētā cikla "Ķīmijas zinātne Latvijā" seminārs “Biopolimēri - ilgtspējīga alternatīva plastmasas iepakojumam”.

Piektdiena, 07 jūnijs 2024 16:05

Ziņa no Daugavpils Universitātes

Šodien noslēdzās Studiju kvalitātes komisijas sēde, kura pieņēma lēmumu akreditēt Daugavpils Universitātes studiju virzienu “Ķīmija” uz maksimālo termiņu - seši gadi!

Ķīmiķi ir ļoti vajadzīgi un pieprasīti. Darba devēji jaunajiem speciālistiem nodrošina jau apmaksātas prakses vietas cerībā, ka pēc studiju beigšanas viņi izvēlēsies strādāt viņu uzņēmumā. Lai iepazīstinātu ar profesiju un atklātu, ko nozīmē būt ķīmiķim, izveidots Jauno ķīmiķu klubs, kurš šodien pirmo reizi klātienē pulcēja skolēnus.

Galda spēle ķīmijā 8.–12. klases skolēniem ir izstrādāta, lai palīdzētu iemācīt un/vai nostiprināt zināšanas par ķīmiskajiem elementiem un to īpašībām, rast asociācijas ar tiem, sekmējot skolēnu izaugsmi un palīdzot sasniegt labākus rezultātus ķīmijas mācību priekšmeta tālākā satura apguvē.

Pasākumā skolēni piedalījās meistarklasēs, iepazinās ar nākotnes ķīmiķu profesijas ceļvedi, uzzināja par mācību un darba iespējām ķīmijas nozarē, kā arī iepazīsies ar RTU studentes izstrādātu ķīmiķa galda spēli «Ķīmiskie elementi».

1 lapa no 246
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi Mihails Gorskis