Otrdiena, 26 novembris 2013 21:07

2014.03.21. Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurss

Daugavpils Universitāte (DU) un Daugavpils pilsētas domes Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde (VPIP) jau piekto gadu rīko Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu un arodskolu audzēkņi, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi padziļināt skolēnu zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba tematiku un metodēm, iesaistot skolēnus tiešā pētījuma izstrādē.

Lai piedalītos konkursā, tā dalībnieki tiek aicināti izstrādāt zinātniskos darbus humanitāro, sociālo, dabaszinātņu vai inženierzinātņu jomās un līdz 2014. gada 25. februārim (pasta zīmogs) iesūtīt konkursa organizatoriem.

Labākie darbi, kurus pēc izvērtēšanas noteiks ekspertu komisija, tiks izvirzīti dalībai Reģionālajā konferencē – konkursā, kas norisināsies 2014. gada 21. martā DU. Konferencē darbi tiks prezentēti vairākās sekcijās: Humanitāro zinātņu sekcijā (latviešu valodniecība, latviešu literatūrzinātne un vēsture, cittautu valodniecība (angļu, franču, krievu, vācu) un ārzemju literatūrzinātne un vēsture, mākslas zinātnes (glezniecība, tēlniecība, arhitektūra, dizains, etnogrāfija, mūzika), kulturoloģija, psiholoģija, pedagoģija); Sociālo zinātņu sekcijā (socioloģija, ekonomika, politoloģija, vēsture (arī kultūrvēsturiskais mantojums), filozofija, tieslietas) un Dabaszinātņu sekcijā (matemātika, fizika, inženierzinātnes, ķīmija, bioloģija, zemes zinātne (arī ekonomiskā ģeogrāfija), informātika, astronomija, veselības zinātne, vides zinātne).

Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības nolikums (DOC, 61.5 Kb)

Visi konkursa dalībnieki saņems DU pateicības un laureāti – diplomus. Konkursa laureāti (1., 2. un 3.vietas ieguvēji) var pretendēt imatrikulācijai ārpus konkursa pilna laika studijām par budžeta finansējumu DU piedāvātajās studiju programmās 2014./2015. studiju gadā, ja ir izpildītas uzņemšanas prasības attiecīgajā programmā un ja budžeta vietas šajā programmā ir paredzētas. Labākie reģionālās konferences darbi tiks izvirzīti uz valsts konferenci, kura no 2014. gada 25. aprīļa līdz 27. aprīlim notiks Rīgā.

Papildus informācija:
DU Zinātņu daļa
t.: 65425452
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 17 februāris 2014 17:25
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi 2014.03.21. Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkurss