2018.09.28. RTU Zinātnieku nakts 2018

28. septembrī no plkst. 17.00 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF), Paula Valdena ielā 3/7 un Ķīpsalas ielā 6 notiks pasākums "Zinātnieku nakts 2018".

Apmeklētājus gaidīs vairāk nekā 20 darbnīcas, ekspozīcijas un «laboratoriju stūrīši», kur ikviens varēs iejusties zinātnieka lomā, lai uzzinātu par jaunākajiem atklājumiem un attīstību fizikā, ķīmijā un ķīmijas tehnoloģijā, materiālzinātnē un dizainā. Būs iespēja ar mikroskopu aplūkot minerālus un nanodaļiņas, piedalīties zinātniskā viktorīnā, uzzināt daudz jauna par atkritumu pārstrādes iespējām.

Iepazīsi dabas un sintētisko šķiedru apdares metodes, un varēsi, izmantojot audumu un neparastus apdares paņēmienus, izgatavot kādu suvenīru sev.

Izmēģināsiet kafijas dzirnaviņas iespējas viedtālruņu un datoru ekrānu apgaismes elementu, kā arī "gaismas zobena" enerģijas pastiprinājuma elementa izveidošanā .

Tāpat aicinām apmeklēt Dr. chem. Kristapa Māliņa lekciju "Mūsdienu atjaunojamās degvielas".  

Būs iespēja izbaudīt  spīdošās gastronomijas cienastu!

Dizaina tehnoloģiju institūta darbnīcā (Ķīpsalas ielā 6 ) varēs radīt no koka mazas rotaļlietas, krelles, piekariņus, dzīvniekus, mājiņas vai kādus citus priekšmetus. Darbus izveidot palīdzēs Dizaina tehnoloģiju institūta studenti, pamācot zāģēt, slīpēt, vīlēt, vērt, zīmēt un līmēt.

Interesentiem būs arī iespēja novērtēt savu acumēru un svara izjūtu!

Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus Latvijā, ļaut plašākai sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Zinātnieku nakts pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā skaidrot un popularizēt zinātnes sasniegumus Latvijā, ļaut plašākai sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Ievērojot Vispārējo datu aizsardzības regulu, informējam, ka Eiropas Zinātnieku nakts pasākumos notiek fotografēšana un filmēšana, un iegūtie materiāli var tikt izmantoti RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes komunikācijā mājaslapā un sociālajos tīklos.

Lasīts 1348 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 22 septembris 2018 20:00
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Interešu izglītība 2018.09.28. RTU Zinātnieku nakts 2018