2017.09.24. RTU un ZINOO aicina skolēnus piedalīties karjeras izglītības darbnīcas Tehniskās jaunrades dienās

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar zinātkāres centru ZINOO Latvijas vispārizglītojošām skolām piedāvā karjeras izglītības darbnīcas Tehniskās jaunrades dienas, kurās skolēni varēs praktiski iesaistīties izglītojošās un interaktīvās nodarbībās. 

Tehniskās jaunrades dienu mērķis ir aizraujošā veidā praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt jauniešu apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm. Nodarbības aptver visus RTU piedāvātos studiju virzienus – būvniecību un arhitektūru, datorzinātni, elektroniku un enerģētiku, ekonomiku un humanitārās zinātnes, kā arī materiālzinātni un ķīmiju. Tehniskās jaunrades dienas laikā skolēniem būs iespēja arī saņemt informāciju par studijām RTU un karjeras iespējām inženierzinātņu jomās. 

Nodarbības paredzētas 4. – 12. klašu skolēniem un pēc sarežģītības pakāpes sadalītas 4. – 6.; 7. – 9. un 10. – 12. klašu grupām. Tajās skolēniem būs iespēja izmēģināt roku spageti tiltu būvniecībā, LEGO NXT sumo robotikā, lidmodeļu būvē, aizraujošā veidā izzināt varbūtības un spēļu teorijas, doties iedomātā ceļojumā kosmosā vai uzzināt, kas ir «gudrais plastilīns» un kā ar to darboties. 

Nodarbības sagatavojuši RTU un ZINOO pārstāvji, bet braucienus uz skolām īsteno ZINOO. Tehniskās jaunrades dienas izmaksas atkarīgas no skolēnu skaita grupās, nodarbību veida, skaita un transporta izdevumiem. Izmaksu segšanai skolas var izmantot Valsts izglītības attīstības aģentūras Eiropas Sociālā fonda projektā «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» šim mērķim pieejamos līdzekļus. 

Papildu informācija

Lasīts 1213 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 24 septembris 2017 08:23
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Interešu izglītība 2017.09.24. RTU un ZINOO aicina skolēnus piedalīties karjeras izglītības darbnīcas Tehniskās jaunrades dienās