Svētdiena, 04 aprīlis 2021 11:54

“Rīgas satiksmes” ūdeņraža stacijā pirmā darbības gada laikā saražoti vairāk nekā 11 000 kg ūdeņraža

Pirmā darbības gada laikā “Rīgas satiksmes” ūdeņraža stacijā saražoti vairāk nekā 11 000 kilogrami ūdeņraža. Savukārt 10 “Rīgas satiksme” trolejbusi, kas darbināmi ar ūdeņradi veikuši aptuveni 370 000 kilometrus, izmantojot gan ūdeņraža šūnu, gan kontakttīklu.

Pasažieru pārvadājumi ar minētajiem trolejbusiem nodrošināti 4. un 9. trolejbusa maršrutā. Tāpat stacija pieejama publiskai lietošanai.

“Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jānis Golubevs”: “Pirmo ūdeņraža uzpildes stacijas darbības gadu varam vērtēt kā veiksmīgu jauno tehnoloģiju iepazīšanas un apgūšanas gadu. Nodrošināta visu uzņēmuma rīcībā esošo trolejbusu ikdienas uzpilde. Esam spējuši uzpildīt gada sākumā Jelgavā un Rīgā testētā Solaris ūdeņraža autobusa uzpildi. Ūdeņraža stacija patlaban darbojas ar nepilnu noslodzi, un tās jauda ir daudzkārt lielāka, tāpēc tiklīdz būs iespēja kāda Eiropas Savienības fonda ietvaros pretendēt uz transportlīdzekļu, kas darbināmi ar ūdeņradi, iegādi, mēs iesniegsim pieteikumu.

Esam arī pabeiguši nepieciešamos darbus un nodrošinājuši iespēju uzpildīties ikvienam interesentam stacijas publiskajā sadaļā. Pagājušajā gadā šādas uzpildes tika veiktas demonstrāciju automobiļiem un šobrīd šādu iespēju izmanto uzpildot jaunākās paaudzes Toyota Mirai.”

Kā jau “Rīgas satiksme” iepriekš ziņoja, pērnā gada sākumā ekspluatācijā tika nodota Baltijā pirmā ūdeņraža stacija, kā arī pasažieru pārvadājumus 4. trolejbusa maršrutā uzsāka ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi. Starptautiskā projekta “H2Nodes” ietvaros “Rīgas satiksme” ir saņēmusi 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusus. Ūdeņraža elektriskie transportlīdzekļi ar vienu uzpildi (kas ilgst 7-10 minūtēs) var veikt 300-400 km, savukārt trolejbusi bez kontakttīkla var nobraukt līdz 200 km.

Eiropas Savienība līdzfinansē 50% no “Rīgas satiksmes” projekta kopējām izmaksām, kas kopumā ir EUR 16,1 miljona apmērā. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF), kas paredzēts ieguldījumiem ES infrastruktūras prioritātēs transporta, enerģētikas un telekomunikāciju jomā.

Lasīts 681 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi “Rīgas satiksmes” ūdeņraža stacijā pirmā darbības gada laikā saražoti vairāk nekā 11 000 kg ūdeņraža