Diskutēs par Latvijas ķīmijas un farmācijas nozares attīstību un izaicinājumiem

Piektdien, 23. martā, plkst. 10:30 viesnīcas Tallink konferenču centrā 1. stāvā, Elizabetes ielā 2, Rīgā, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA) rīko konferenci "Latvija inovāciju laboratorija".

Tās laikā tiks izvērtēta ķīmijas un farmācijas industrija Latvijā, kā arī diskutēts par tās izaicinājumiem un atspoguļoti nozares vadošo uzņēmumu veiksmes stāsti.

Industrijas konferencē piedalīsies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, vadošie ķīmijas un farmācijas uzņēmumi, kā arī pārstāvji no valsts pārvaldes, nevalstiskā sektora un izglītības iestādēm.

“Šī gada sākumā ķīmijas un farmācijas nozares uzņēmumi strādājuši ar vairāk nekā pusmiljardu eiro lielu apgrozījumu, un 90% no tā ir nesis eksports. Lai gan nozare piedzīvo strauju izaugsmi vairākos aspektos, vienlaikus tā sastopas arī ar dažādiem izaicinājumiem, tostarp jaunu speciālistu trūkumu un nemitīgu konkurenci starptautiskos tirgos. Mērķtiecīgi sadarbojoties savā starpā un uzturot konstruktīvu un regulāru dialogu ar valsti, izaicinājumus ir iespējams pārvarēt vai vismaz mazināt,” norāda Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA) valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis.

Industrijas konferencē uzstāsies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, LAĶĪFA valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, LAĶĪFA izpilddirektore Raina Dūrēja-Dombrovska, kā arī LAĶĪFA biedri un nozares pārstāvji. Savukārt pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš prezentēs aptaujas datus par iedzīvotāju viedokli par ķīmijas un farmācijas nozares pienesumu Latvijai.

Konferences laikā nozares vadošie uzņēmumi dalīsies ar saviem veiksmes stāstiem, savukārt paneļdiskusijā tiks izskatīti un risināti tādi jautājumi kā:

  • Latvijas ķīmijas un farmācijas nozares loma Latvijas tautsaimniecības attīstībā
  • Eksportspēja un inovācijas
  • Darba tirgus un izglītības sistēmas sasaiste 

Diskusiju moderēs Gundars Rēders.

Par Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju

Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA) dibināta 1995.gadā. Viens no LAĶĪFA galvenajiem darbības virzieniem ir piedalīšanās nozares uzņēmējdarbības attīstības koncepcijas un stratēģijas priekšlikumu izstrādāšanā.

Lasīts 1377 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Diskutēs par Latvijas ķīmijas un farmācijas nozares attīstību un izaicinājumiem