2. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Māli un Keramika 2018”

2018. gadā no 29. janvāra līdz 31. janvārim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1) norisināsies 2. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Māli un Keramika 2018” (2nd International and Interdisciplinary Symposium „Clays and Ceramics 2018”).

Simpozija mērķis ir apvienot zinātniekus un interesentus, mālu, mālu minerālu un keramikas izpētes jomā Baltijā un ārpus tās. Veicināt mālu un keramikas zinātnisko izpēti un pētījumu atpazīstamību, kā arī veicināt zinātnieku sadarbību starp dažādām zinātnes jomām, sekmējot gan intelektuālā potenciāla, gan veiksmīgu zinātniskās infrastruktūras izmantošanu starp dažādām zinātņu institūcijām. Simpozija laikā tiks atvēlēts īpašs laiks savstarpējām diskusijām un pētnieku pieredzes apmaiņai.

Mālu dažādā daba – struktūru un ķīmiskā sastāva īpatnības, gan to fizikālmehāniskās īpašībās, un to plašais pielietojums ir galvenais iemesls, kādēļ tie tiek plaši pētīti gan fizikā, ķīmijā, medicīnā, bioloģijā, ģeoloģijā, agronomijā, materiālzinātnēs, arheoloģijā, planetārajāszinātnēs, gan citās saistītās zinātņu nozarēs.

Simpoziju, sadarbībā ar Latvijas Universitāti, organizē Latvijas Mālu zinātniskā apvienība, par kuru plašāku informāciju iespējams apskatīt apvienības mājas lapā.

Simpozijs norisināsies angļu valodā. Savu dalību tajā var pieteikt iesniedzot tēzes un reģistrējoties simpozija mājas lapā.

Jāatzīmē, ka 1. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Māli un keramika 2016” tika veiksmīgi noorganizēts LU 74. zinātniskās konferences ietvaros 28.-29. janvārī 2016. gadā. Simpozijā piedalījās pētnieki no lielākajām Latvijas universitātēm, kā arī viesi no Krievijas, Igaunijas un Dānijas.

Lasīts 1267 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 10 novembris 2017 14:55
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi 2. starptautiskais un starpdisciplinārais simpozijs “Māli un Keramika 2018”