«Copy paste» ir jānotiek, bet arī pašiem jārada kaut kas jauns

Pārņemšanai vai «copy paste» arī ir jānotiek, bet ir jārada kaut kas jauns arī pašiem, uzrunājot matemātikas un dabaszinātņu skolotājus piektdien konferencē «Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši» sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Šīs zinātnes ir svarīgas Latvijas valsts attīstībai, jo kamēr mums nebūs dabaszinātnes, inženierzinātnes, gudru bērnu, mēs nevarēsim iet droši uz priekšu. «Copy paste», pārņemšanai ir jānotiek, bet pašiem ir jārada kaut kas jauns,» sacīja Vējonis. Viņš atzina, ka valsts ne vienmēr spēj novērtēt skolotāju darbu, izsakot cerību, ka tuvākajā laikā tiks pieņemti svarīgi lēmumi, lai sakārtotu skolotāju darba samaksas jautājumu un satura jautājumus, īpaši eksaktajās zinātnēs.

Savā uzrunā viņš arī uzsvēra skolotāja lomas svarīgumu un to, ka skolotājiem jāprot pasniegt savu priekšmetu interesanti, atraktīvi, aizraujoši, lai skolēnus ieinteresētu. Vilkmi rada aizrautība, uzskata Vējonis.

«Brīžiem sakām, ka bērnos nav intereses, bet vajag paskatīties uz mums pašiem, vai mēs paši spējam radīt š šo interesi, jo ne visi bērni ir vunderkindi, bet katrā no viņiem ir spējas, kuras jāierauga un jāspēj tās attīstīt. Iespējams, ka kāds no viņiem kļūs liels talants, zinātnes guru kā Kasčejeva kungs, būs traki cilvēki kā Pauls Irbins, kurš ir pārņemts ar idejām, kā pētīt kosmosu,» teica Vējonis.

Vējonis konferences laikā pasniedza nelielas dāvanas uzņēmējam Normundam Bergam, zinātniekam Vjačeslavam Kasčejevam un Paulam Irbinam, kurš «ar trakām idejām var aizraut bērnus».

Jau ziņots, ka konferenci organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju, Latvijas Ģeogrāfijas biedrību. Tās mērķis ir apmainīties ar idejām, kā mācīt matemātiku un dabaszinātnes.

Tāpat jau vēstīts, ka matemātikas eksāmens skolēniem jau ir obligāts, bet jaunajā mācību gadā izmēģinājuma kārtā notiks arī centralizētais eksāmens fizikā, ķīmijā vai dabaszinībās. Eksāmens netiks pielīdzināts centralizētajam eksāmenam un būs tikai situācijas testēšana.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno, ka eksāmenu dabaszinātnēs pilotprojekta ietvaros kārtos 50 skolās, apmēram 800 skolēnu, 60 vidusskolās 1200 skolēnu kārtos eksāmenu fizikā un tikpat skolās tikpat daudz jauniešu - eksāmenu ķīmijā.

«Tā varētu būt laba ziņa, kas runā par absolventu pielāgotību tehniskajām zinātnēm,» iepriekš sacīja IZM valsts sekretāra vietniece Evija Papule.

Lasīts 1332 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 31 marts 2016 13:19
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi «Copy paste» ir jānotiek, bet arī pašiem jārada kaut kas jauns