Stāsta Māris Koniševs

Kamēr vēl cītīgi gatavojamies, lai varētu šajā mācību gadā aizvadīt nodarbības klātienē, līdz pirmās nodarbības izsludināšanai publicēsim vairāku bijušo Mazās ķīmijas skolas dalībnieku stāstus par pieredzi MĶS nodarbībās.

Kā pirmais ar saviem iespaidiem dalās Māris Koniševs, Kembridžas Universitātes dabaszinātņu students, Daugavpils Valsts ģimnāzija absolvents, bronzas un sudraba medaļas ieguvējs Starptautiskajās ķīmijas olimpiādēs:

"Es piedalījos Mazās ķīmijas skolas nodarbībās divus gadus, pirms tam mācoties mājās. Atnācu uz nodarbībām tādēļ, ka gribēju labāk sagatavoties Baltijas Valstu ķīmijas olimpiādei (BChO).

Vislabāk atceros to, ka katra nodarbība gluži nav kā nodarbība, protams, ir iespēja uzzināt vērtīgu informāciju, piemēram, ka Vittiga reakcijā neveidojas cviterjons, taču man arī radās stipra sajūta, ka ķīmija nav tikai vienādojumi un reakcijas, tā ir vesela kultūra, kurai ir savi joki un tradīcijas. Es varēju runāt brīvi, nevajadzēja klusi sēdēt un celt roku, diskusijās cienījām cits citu un katra ideja bija svarīga.

Ķīmija jau nav vienpusīga zinātne, kurai visas atbildes ir zināmas un viennozīmīgas. Klausoties pasniedzējus un biedrus, es iemācījos atbildēt uz jautājumiem dualistiski. Šis dualisms palīdzēja man arī nākamajās olimpiādēs, jo bieži uzdevumos prasa skaidrot savus risinājumus, pārrisināt un atkal skaidrot no citas puses.

Nodarbībās mēs apskatījām arī uzdevumus no Starptautiskās ķīmijas olimpiādes (IChO) un Mendeļejeva ķīmijas olimpiādes (MChO) un to risinājumus, kas palīdzēja man iegūt godalgotas vietas šajās starptautiskajās olimpiādēs."

Sagatavoja Kaspars Veldre

Lasīts 510 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 14 novembris 2021 06:20
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Stāsta Māris Koniševs