Kompetenču izglītība?

Kompetenču izglītība? Kur IZM atbildība par nepadarīto darbu? Skaļi paziņojumi, ka visi mācību materiāli pieejami internetā?

Fizikā un matemātikā tikai mācību paraugplāns. Kur mācību grāmatas? Kur metodiskie materiāli? Tukšums!

Viss tika solīts un paziņots, ka IR! 3 gadi bija par maz lai to izdarītu? Bet no skolotājiem tiek prasīti stundu tematiskie plāni (kārtojumi), kurus varētu nosaukt par sapņu grāmatām, jo nav zināms, kad parādīsies taustāma mācību grāmata, uzdevumu krājumi vai kaut kādi paraugi mistisko starpjomu, caurviju un atgriezenisko saišu veidošanai starp izglītības jomām un murgainu sapni pārdēvēt starppriekšmetu saikni par kaut ko ar latviešu valodas jaunievedumu - caurvijas.

Skumīgi, ka lielākā daļa pedagogu, to visu uzskata par pašsaprotamu kārtējo IZM murgu, bet klusē un pa naktīm drukā bezjēdzīgus papīrus! Visi skolotāji sen jau mācību saturu ir pielāgojuši mūsdienu prasībām, dzīves realitātei un priekšmetu pasniedz izmantojot piemērus no reālās dzīves. Kursi, vebināri un semināri par kompetenču izglītību pašlaik ir labs naudas pelnīšanas avots "speciālistiem" un "ekspertiem", kuri tik vien var kā skaidrot tabulas, bet reāli nevar pateikt kā skolotājam skaidrot bērniem kompetences.

Būsim saprātīgi un mācīsim bērnus savu priekšmetu jomās, veidosim par labiem, godīgiem, sabiedrībai derīgiem un kārtīgiem cilvēkiem! Lai jums ir spēks, cerība un Dieva svētība pārciest šo haosu!

Valdis Kalniņš


E-klase: lasītāju komentāri...

Lasīts 1397 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 29 augusts 2020 20:00
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi Kompetenču izglītība?