LU rektors Indriķis Muižnieks: Latvijā pietiktu ar trīs līdz četrām augstskolām

Optimālais augstskolu skaits Latvijā varētu būt trīs līdz četras augstskolas, LNT raidījumā „900 sekundes” pirmdien, 26. jūnijā, pauda Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Viens no būtiskiem faktoriem, lai Latvija konkurētu starptautiskos reitingos, ir augsti kvalificēto pasniedzēju skaits, tāpēc Latvijā pietiktu ar trīs vai četrām augstskolām, uzsvēra I. Muižnieks. Savukārt Rīgas Tehniksās universitātes rektors Leonīds Ribickis bilda, ka Latvijā pietiktu ar septiņām līdz astoņām augstskolām.

Lai arī izglītības budžets esot samērā atbilstošs, augstākās izglītības finansējums ir palicis pabērna lomā, „900 sekundēs” norādīja LU rektors: „Augstskolas no vienas puses ir parādījušas, ka spēj izdzīvot, bet, no otras puses, mēs tomēr esam bijuši pārāk norobežoti no pārējām sabiedrības norisēm un neesam pratuši pietiekami aktīvi iesaistīt ne tikai mūsu studentus, kas vienmēr ir mūsu pusē un ir par izglītības kvalitāti un līdz ar to finansējumu, bet arī citus sabiedrības spēlētājus, dažādas nozaru asociācijas un varbūt arī mūsu likumdevējus.”

Pirmdien, 26. jūnijā,  sākas vienotā pieteikšanās studijām Latvijas augstskolās. Populārākās studiju programmas LU ir datorzinības, tiesību zinātne, vadības zinības, komunikācijas zinātne un medicīna. LU rektors raidījumā „900 sekundes” izteica cerību, ka šogad starp populārākajām programmu varētu parādīties arī dzīvības zinību un eksaktās programmas.

Pilnu interviju var noskatīties ŠEIT.

LU Komunikācijas un inovāciju departaments

 

Lasīts 687 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 27 jūnijs 2017 07:44
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Viedokļi LU rektors Indriķis Muižnieks: Latvijā pietiktu ar trīs līdz četrām augstskolām