Notikumi

Izglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi risinājumu, kā būtiski stiprināt valsts pakalpojumu kvalitāti bērnu, jauniešu un pieaugušo talantu attīstībai. Ieceres īstenošanu plānots uzticēt jaunveidojamai Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūrai (VISIA).

Dita Traidās pametusi līdz šim vadīto Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA). Skaidrojot aiziešanas iemeslu, Traidās aģentūrai LETA sacīja, ka amatu pametusi pēc abpusējas vienošanās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība"), citstarp tāpēc, ka tuvojas pensionēšanās vecuma slieksnis.

Šo ceturtdien notiks jau otrais LĶSA organizētā cikla "Ķīmijas zinātne Latvijā" seminārs “Biopolimēri - ilgtspējīga alternatīva plastmasas iepakojumam”.

Šodien noslēdzās Studiju kvalitātes komisijas sēde, kura pieņēma lēmumu akreditēt Daugavpils Universitātes studiju virzienu “Ķīmija” uz maksimālo termiņu - seši gadi!

Galda spēle ķīmijā 8.–12. klases skolēniem ir izstrādāta, lai palīdzētu iemācīt un/vai nostiprināt zināšanas par ķīmiskajiem elementiem un to īpašībām, rast asociācijas ar tiem, sekmējot skolēnu izaugsmi un palīdzot sasniegt labākus rezultātus ķīmijas mācību priekšmeta tālākā satura apguvē.

Pasākumā skolēni piedalījās meistarklasēs, iepazinās ar nākotnes ķīmiķu profesijas ceļvedi, uzzināja par mācību un darba iespējām ķīmijas nozarē, kā arī iepazīsies ar RTU studentes izstrādātu ķīmiķa galda spēli «Ķīmiskie elementi».

Vai zinātkārei ir spēks mainīt pasauli? Ja tā nonāk pareizajā vietā — jā! Profesionāļi, kuru zinātkāre ved uz nebijušiem atklājumiem, pārvērš savu kaislību pret zinātni starptautiska līmeņa inovācijās, un spēj ietekmēt un uzlabot dzīves visā pasaulē. Tā ir ķīmija – nozare, kas ir pilna ar iespējām un spēku radīt pārmaiņas.

Farmācijas muzejā no 18. maija skatāma izstāde “No bērza sēklas līdz betulīnam”. Tā ir godinājums vienam no Latvijas izplatītākajiem kokiem – bērzam.

Kāpēc biomateriāli ir cilvēka ķermeņa rezerves daļas? Kas ir mākslīgais kauls un kā to iegūt? Par to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lekciju ciklā «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI vidusskolēniem stāstīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Biomateriālu un bioinženierijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne.

Semināru cikls "Ķīmijas zinātne Latvijā" ir domāts ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem. Tās ietvaros astoņi dažādu universitāšu un zinātnisko institūtu pārstāvji dalīsies par jaunākajiem pētījumiem ķīmijas jomā. Semināru cikls sāksies 16. maijā un notiks reizi mēnesī līdz gada beigām.

1 lapa no 70
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi