Svētdiena, 28 jūlijs 2013 00:22

Valmierā atklāta Paula Valdena iela

26. jūlijā Valmierā svinīgi tika atklāta Paula Valdena iela – līdzšinējais Cempu ielas posms no Brenguļu ielas līdz rotācijas aplim. Atklāšanā piedalījās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Asamblejas locekle Ina Druviete, P.Valdena biogrāfijas pētniece no Rostokas Universitātes Žizele Beka, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks, Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma un citi interesenti.

Pauls Valdens bijis latviešu izcelsmes ķīmiķis, Vilhelma Ostvalda skolnieks, viens no stereoķīmijas pamatlicējiem. Valmierā Paula Valdena vārdā nosaukta iela netālu no AS "Valmieras stikla šķiedra", jo uzņēmums saistīts ar ķīmisko rūpniecību – zinātnieka vienu no galvenajām izpētes jomām. Lai par Paulu Valdenu atgādinātu iespējami vairāk valmieriešiem un pilsētas viesiem, zinātnieka vārdā nodēvēta iela ar intensīvu satiksmi, kas gan tiešā, gan pārnestā nozīmē savieno pilsētu ar rūpniecības rajonu.

Šogad aprit 150 gadi kopš izcilā zinātnieka dzimšanas un šī gadadiena iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā 2012.-2013.gadam. Visā Latvijā tiek organizēti dažādi piemiņas un godināšanas pasākumi.

Lasīts 1206 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 28 jūlijs 2013 00:46
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Valmierā atklāta Paula Valdena iela