Svētdiena, 07 aprīlis 2013 06:28

Preses konferencē stāstīs par Baltijas mēroga forumā pieņemtajiem lēmumiem augstākās izglītības politikas veidošanā

Latvijas Universitāte (LU) 8.aprīlī pulksten 13.00 Arhitektu namā (Torņa ielā 11) aicina uz preses konferenci, lai iepazīstinātu mediju pārstāvjus ar Liepājā 5. aprīlī rīkotās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences „Kā nodrošināt globāli konkurētspējīgu augstāko izglītību Latvijas attīstības centros?” galvenajiem secinājumiem un lēmumiem.

Preses konferenci tāpat kā konferenci no Liepājas varēs vērot tiešraidē, kā arī turpat uzdot jautājumus elektroniski tiešsaistē.Šajā konferencē tiks pieņemta augstākās izglītības attīstībai Latvijā nozīmīga Deklarācija, kuras projektu ir izstrādājusi ekspertu grupa. Tās darbā ir piedalījušies Latvijas augstākās izglītības institūciju rektori, zinātniski pētniecisko institūtu vadītāji, atbildīgo valsts institūciju pārstāvji un plaši atzīti eksperti.

Deklarācijā tiks atspoguļota iesaistīto pušu pozīcija par augstākās izglītības politikas stratēģiskajām vadlīnijām, saistībā ar publiskajai apspriešanai nodotajiem augstākās izglītības politikas dokumentiem: Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto Augstākās izglītības un zinātnes reformu īstenošanas rīcības plānu 2013. – 2014.gadam un nozares pārstāvju sagatavoto, Augstākās izglītības padomē (AIP) apstiprināto Latvijas augstākās izglītības un augstskolu attīstības nacionālo koncepciju 2013. - 2020. gadam. Tās teksts būs pieejams LU portālā. Īpaša uzmanība šajā dokumentā tiks pievērsta augstākās izglītības mērķiem, pārvaldības principiem, finansēšanas modeļiem un augstskolu lomai reģionos. Deklarācijas gala versija tiks iesniegta atbildīgajām valsts institūcijām, tostarp IZM un AIP.

Preses konferencē piedalīsies LU rektors prof. Mārcis Auziņš, AIP priekšsēdētājs prof. Jānis Vētra, Liepājas Universitātes rektors prof. Jānis Rimšāns, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors prof. Ivars Kalviņš. IZM pārstāvis, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis un Komercdarbības un finanšu pētniecības aģentūras direktors Andris Nātriņš.Kā jau iepriekš informējām, 5.aprīlī Liepājas Universitāte sadarbībā ar Liepājas pilsētas Domi un Latvijas Universitāti rīko starptautisku zinātniski praktisku konferenci „Kā nodrošināt globāli konkurētspējīgu augstāko izglītību Latvijas attīstības centros?”. Tajā tiks analizētas būtiskākās problēmas un iespējamie risinājumi, kā Latvijā veidot kvalitatīvu un valsts sociālās, kultūras un ekonomiskās izaugsmes mērķiem atbilstošu, starptautiski konkurētspējīgu augstāko izglītību. Konferencē Liepājā savu dalību ir apstiprinājuši vairāk nekā simts augstākās izglītības, publiskās pārvaldes un citu nozaru vadītāji un eksperti no visas Baltijas.Konferences darba kārtībapieejama šeit.  

Lasīts 1177 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 07 aprīlis 2013 07:00
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Preses konferencē stāstīs par Baltijas mēroga forumā pieņemtajiem lēmumiem augstākās izglītības politikas veidošanā