Sestdiena, 29 janvāris 2022 10:36

Rīgas Stradiņa universitāte aicina 8.-11. klases skolēnus pieteikties olimpiādes atlasē

Lai atlasītu Latvijas skolu jauniešus, kuri šogad maijā startēs Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādes finālā Čehijā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina 8.-11.klases skolēnus pieteikties olimpiādes atlasē.

Konkursa pirmā kārta noritēs 19. februārī tiešsaistē RSU sistēmā "estudijas.rsu.lv", iekļaujot gan atvērtus, gan vairākizvēļu jautājumus par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, kas pārbaudīs skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tēmās, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.

Pēc olimpiādes pirmās kārtas labākie 40 dalībnieki tiks aicināti startēt konkursa otrajā kārtā, kas norisināsies martā. Tās norise labvēlīgas epidemioloģiskās situācijas gadījumā plānota klātienē augstskolas telpās, un tajā dalībnieki individuāli veiks praktiskos darbus ķīmijā, bioloģijā, fizikā, parādot savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, kā arī prasmi iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus.

Pēc otrās atlases kārtas tiks noteikti 12 labākie skolēni, kas turpinās gatavošanos dalībai starptautiskajā olimpiādē, kas no 8.maija līdz 14.maijam plānota Čehijas pilsētā Hradeckrālovē. Latvijas izlasi olimpiādē pārstāvēs seši skolēni un trīs priekšmetu mentori.

Lasīts 957 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 29 janvāris 2022 10:48
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Rīgas Stradiņa universitāte aicina 8.-11. klases skolēnus pieteikties olimpiādes atlasē