Aicina kļūt par skolotāju, uzsākot studijas projektā «Mācītspēks»

Šodien visā Latvijā tiks uzsākta informatīva kampaņa “Esi skolotājs!”. Tās ietvaros ikviens interesents, kurš jūt sevī enerģiju iedvesmot un mācīt mācīties un vēlmi kļūt par skolotāju, aicināts uzsākt studijas pedagoģijā vai izvēlēties izaugsmes iespējas izglītības zinātņu jomā.

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela raidījumā “Rīta panorāma” uzsver, ka skolotāji šobrīd ir ļoti vajadzīgi. Sākot kampaņu programmai “Mācītspēks”, tajā cer uzņemt 100 skolotājus.

Augstskolas nespēj sagatavot tik daudz skolotāju, cik vajadzīgs, tāpēc meklē citas skolotāju sagatavošanas iespējas. “Macītspēks” ir darba vidē balstīta skolotāju sagatavošana.

Projekta “Mācītspēks” dalībnieks, Pļavnieku pamatskolas skolotājs Vasilijs Gradasovs pauž, ka  sākumā tas bija emocionāls lēmums – kļūt par skolotāju. “Šī ir mana iespēja ieguldīt savā valstī,” uzsver Gradasovs.

Projekta pretendentiem ir jābūt augstākajai izglītībai, tā nevar būt pedagoģiskā izglītība. Projekta dalībniekiem, kuri izturējuši atlases konkursu, vasarā ir intensīvas teorētiskās un praktiskās mācības, tām seko nometne ar praksi. Septembrī projekta dalībnieki sāk strādāt skolā, nedēļas nogalē mācās atbilstoši savai jomai un mācību priekšmetiem.

Lasīts 457 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 03 janvāris 2022 15:15
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Aicina kļūt par skolotāju, uzsākot studijas projektā «Mācītspēks»