Drukāt šo lapu

Ir publiskota semināra “Ķīmija kā prioritāte” dienas kārtība

2019. gada 25. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF, Paula Valdena ielā 3/7, 101. auditorijā) notiks ikgadējais pasākums Latvijas ķīmijas un dabaszinību skolotājiem „Ķīmija kā prioritāte”.

Dienas kārtība:

10.00 Semināra atklāšana un uzrunas

10.15 Referāti un diskusijas

  • Atkritumi un aprites ekonomika: atrast vērtību katrā lietā. SIA Eco Baltia grupa tehnoloģiju un inovāciju inženieris Raitis Kalniņš
  • Bērza tāss – materiāls kosmētikai, zālēm un būvniecībai. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Jānis Rižikovs
  • Funkcionālie materiāli vides un enerģētikas problēmu risināšanai. RTU MLĶ fakultātes vadošais pētnieks Andris Šutka

12.10 Ķīmijas skolotāju apbalvošana

12.30 Latvijas Zinātņu akadēmijas E. Gudrinieces un A. Ieviņa stipendijas laureātu apbalvošana

12.40 Pusdienas MLĶF kafejnīcā

13.10 Eksperimentālais darbs fakultātes laboratorijās

  • Polimēri, to identifikācija un pārstrāde
  • Latvijas mālu izmantošana ūdens attīrīšanai no izšķīdušām organiskām vielām
  • Masas apmaiņas procesi šķidrās vielās
  • Vara jodometriska pusmikronoteikšana vara sakausējumā
  • Organiskā savienojuma sintēze un tā struktūras apstiprināšana smetodes
  • Elektriskā lauka pētīšana
  • Maiņstrāvas ķēde. Induktivitātes un kapacitātes noteikšana
  • Gaismas interference. Junga dubultsprauga
  • Difrakcijas režģis
  • Gaismas polarizācija
  • Monohromators
  • Montessori darbnīca-Lielais stāsts "Visuma veidošanās", ietverot Bora atoma uzbūves modeļa prezentāciju

2019. gada apbalvojumu ieguvēji:

  • Mihails Gorskis (Iecavas vidusskolas) Latvijas Zinātņu akadēmijas Emīlijas Gudrinieces vārdbalva
  • Vita Bērzleja (Ventspils 1. ģimnāzija) Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojums
  • Laura Fjodorova (RTU Inženierzinātņu vidusskola) Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojums
  • Anastasija Jēgermane (Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža) SIA “Tenapors”  apbalvojums
  • Oļģerts Gūtmanis (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) SIA “Sakret” apbalvojums
  • Arina Zubkova (Rīgas Centra humanitārā vidusskola) SIA “Sakret” apbalvojums
  • Evija Dance (Ķekavas vidusskola) RTU MLĶF apbalvojums no LĶI
  • Agrita Veide (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) RTU MLĶF apbalvojums no OĶTI
  • Nataļja Kirsanova (Rīgas 96. vidusskola) RTU MLĶF apbalvojums no SMI
  • Evi Kūriņa (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija) RTU MLĶF apbalvojums no NĶI
  • Sandis Veldze (Āgenskalna Valsts ģimnāzija) RTU MLĶF apbalvojums no VĶTI
  • Jeļena Volkinšteine (Rīgas V. Ostvalda vidusskola) RTU MLĶF apbalvojums no PMI
Lasīts 936 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 05 janvāris 2019 09:25
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus