Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē notiks profesoru nedēļa un studentu pētnieciskā darba konference

No 14. līdz 18. maijam Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF) norisināsies 9. starptautiskā profesoru nedēļa “Internacionalizācija un skolotāju izglītība” un 17. starptautiskā studentu pētnieciskā darba konference.

Lai uzlabotu starptautisko dimensiju skolotāju izglītības programmās, LU PPMF jau 17. gadu īsteno 2002.gadā uzsākto Starptautiskās studentu pētniecisko darbu konferences iniciatīvu. Starptautiskās studentu pētniecisko darbu konferences ir apliecinājums studentu veiktajiem pirmajiem nopietnajiem pētījumiem. Konferences organizatori ir LU PPMF topošie svešvalodu skolotāji – angļu valodas skolotāja studiju programmas 3. kursa studenti. Konferences dalībnieki ir vidusskolēni, bakalaura, profesionālo studiju, maģistrantūras, doktorantūras studenti, kas veic pētījumus par izglītību, kultūru, literatūru, mācību metodēm, modernās informācijas tehnoloģijām, utt., prezentē tos svešvalodā – angļu, vācu, franču, krievu, u.c. valodās.

Skolotāju izglītības nodaļas konferences organizēšanas tradīcija ir apliecinājusi sevi kā veiksmīgu mācīšanās pieredzi 17 gadu garumā ne tikai Latvijā, bet arī starptautiski. 9. starptautiskā profesoru nedēļa un 17. starptautiskā studentu pētnieciskā darba konference šogad pulcē 150 dalībniekus, kopskaitā tiek piedāvātas 112 pētījumu prezentācijas, izvēloties vienu no uzstāšanās veidiem: ziņojums (15 min), diskusija (30 min), meistarklase (45 min) vai stenda referāts (10 min).

9. starptautiskajā profesoru nedēļā ieradīsies arī LU goda biedri: Kerntenes V.Frankla pedagoģiskās augstskolas profesore Pija Marija Rābenšteinere no Austrijas un asociētais profesors Asbjorns Kolbergs no Ziemeļu universitātes, Norvēģijā ar studentiem, profesore Vikija Makginlija no Vestčesteras universitātes, ASV; trīs Vinčesteras Universitātes docētāji: Riana Lav, Vikija Rendela un Alisters Ričardsons ar 20 studentiem, kas jau sesto gadu aizstāv savus diplomdarbus šīs konferences laikā un vada stundas Latvijas skolās, šogad Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā un Rīgas 86. vidusskolā.

9. starptautiskās profesoru nedēļas “Internacionalizācija un skolotāju izglītība” tematikai ļoti nozīmīgi būs Tamperes Universitātes profesora Eero Ropo ziņojumi par Somijas skolotāju izglītības tendencēm, universitāšu politiku skolotāju izglītībā un Somijas skolotāju izglītības pieredzi Āzijā un Dienvidamerikā.

Gan konference, gan starptautiskā nedēļa kalpo kā internacionalizācijas mājās stratēģija PPMF studentiem un docētājiem, rezultātā sekmējot pasākumu virkni izmaiņām mācību programmās, mācībspēku profesionālajā pilnveidē, fakultātes politikā un iekšējās darbības infrastruktūrā.

Ikviens laipni aicināts pievienoties!

Indra Odiņa, LU PPMF Skolotāju izglītības nodaļas profesore

Lasīts 242 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē notiks profesoru nedēļa un studentu pētnieciskā darba konference