LU Dabas mājā skatāma izstāde Piebalgas porcelāna fabrikas mākslas darbi

Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā (Jelgavas ielā 1, 1. stāvā) līdz 30. aprīlim ir apskatāmi Piebalgas porcelāna fabrikas darinātie mākslas darbi. Piebalgas porcelāna darinātie mākslas darbi skatāmi LU Bibliotēkas veidotās  izstādes “Latvijas zinātnieku gaitas mālu un keramikas izpētē” ietvaros un būs skatītājiem pieejami līdz 30. aprīlim. Izstāde saistīta ar otro starptautisko starpdisciplināro simpoziju “Māli un keramika”.

Porcelāns raksturojams kā tūkštošgadu Ķīnas noslēpums, Eiropas alķīmiķu baltais zelts, izturīgākais un smalkākais no keramikas materiāliem, kas ir mākslinieka Jāņa Roņa lielākais radošais izaicinājums. Mākslinieks un dizaineris Jānis Ronis kopš 2007. gada piepilda sapni par porcelāna ražošanas atjaunošanu Latvijā.

2002. gadā tiek nodibināta SIA Porcelāna Galerija. Zīmols Piebalgas Porcelāna fabrika izveidots 2007. gada rudenī Vecpiebalgas novada, Inešos. Tur porcelāns ir māksla un tūrisma objekts, suvenīrs un prezentācijas priekšmets un tās ražojumi jau iekarojuši porcelāna cienītāju sirdis, gan Latvijā, gan ārpus tās. Fabrikas vizītkarte ir porcelāna trauki ar "burzītām" faktūrām un pīnīšu rakstiem. Apgleznotie trauki tek apdedzināti speciālā krāsnī ļoti augstā temperatūrā.

Lasīts 724 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi LU Dabas mājā skatāma izstāde Piebalgas porcelāna fabrikas mākslas darbi