Četri Latvijas skolēni piedalījās 29. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā

Šogad četri Latvijas 41. skolēnu zinātniskās konferences pētniecisko darbu laureāti devās uz 29. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursu Tallinā, Igaunijā. Konkurss norisinājās no 22. septembra līdz 27. septembrim.

Tallinā piedalījās 146 skolēni ar 89 darbiem no 38 valstīm. ES jauno zinātnieku konkurss ir daļa no programmas “Zinātne sabiedrībai un sadarbībā ar to” aktivitātēm, kuru vada Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju ģenerāldirektorāts.

1989. gadā tika izveidots Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkurss, lai veicinātu jauno zinātnieku sadarbības un apmaiņas iespējas. Konkurss sniedz skolēniem iespēju konkurēt ar vienaudžiem Eiropas līmenī, diskutēt ar vienaudžiem par savu darbu tēmām, kā arī iespēja klausīties izcilāko Eiropas zinātnieku lekcijas.

Latviju pārstāvēja Rīgas Juglas vidusskolas absolvente Dana Koniševska ar darbu “Dielektrisko īpašību optimizēšana NBT saturošos savienojumos” ķīmijā, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolniece Rebeka Anna Līpiņa ar darbu “Arilidēnmeldrumskābju sintēze un reakcijas” ķīmijā un Rīgas 92. vidusskolas skolnieki Edvards Jānis Rečickis un Aleksandrs Jakovļevs ar darbu “Maģiskie polimondi” matemātikā, kā arī Rīgas Juglas vidusskolas skolotāja Mārīte Grīne un Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāja Sarmīte Dreijalte.

No kreisās: M. Kalniņa, A. Kozlovska, S. Dreijalte, M. Grīne, D. Koniševska, A. Jakovļevs, E. J. Rečickis, L. Fjodorova, R. A. Līpiņa

Skolēniem konkursa laikā bija jāprezentē savs darbs ne tikai žūrijai, bet arī citiem dalībniekiem un apmeklētājiem. Latvijas jaunieši piesaistīja apmeklētāju uzmanību ar savu darbu vizuālo noformējumu.

Lai gan šogad skolēni neieguva godalgotas vietas, konkursa rezultāti skolēniem deva motivāciju izvirzīt jaunus mērķus un turpināt strādāt izvēlētajā zinātnes jomā. Savukārt skolotājas ieguva vērtīgu pieredzi turpmākajā darbībā, kas saistīta ar skolēnu zinātniskās pētniecības darbiem un guva jaunas idejas, kuras turpmāk varēs izmantot savā praktiskajā darbā. Nākamgad konkurss notiks Dublinā, Īrijā.

Dalība 29. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Agnese Kozlovska Projekta aktivitātes koordinatore zinātniski pētnieciskās darbības jomā, tālruņa numurs 67350966, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Lasīts 718 reizes
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Četri Latvijas skolēni piedalījās 29. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā