Izsludinās jaunā mācību satura projekta sabiedrisko apspriešanu

25. septembrī plkst. 11.00 Aspazijas bulvārī 24, 2. stāvā, žurnālisti tiek aicināti uz preses konferenci, kurā sabiedriskajai apspriešanai nodos jaunā mācību satura projektu un vadlīnijas mācīšanās pieejas ieviešanai skolās Latvijā, lai attīstītu skolēnu kompetences.

Sabiedriskajai apspriešanai tiks nodots visaptverošs mācību saturu aprakstošs dokuments, uz kura pamata adaptēs un nākamā gada sākumā Ministru kabinetā apstiprināšanai iesniegs pirmsskolas izglītības vadlīnijas, pamatizglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības standartu. Tie noteiks obligāti sasniedzamos rezultātus – zināšanas, prasmes un attieksmes dzīvei 21. gadsimta sabiedrībā. Valsts izglītības satura centrs (VISC) ir ierosinājis dziļas pārmaiņas izglītības pieejā Latvijā, lai pirmo reizi vienotā sistēmā un pēctecīgi visos izglītības posmos – sākot no pirmsskolas, no tā brīža, kad bērns nonāk pirmsskolas izglītības iestādē, līdz 18 gadiem – pārskatītu mācību saturu un mācīšanas veidu, kādā skolotāji sadarbojoties organizē un vada skolēnu mācīšanos ikdienā.

Pilnveidoto mācību saturu ieviesīs pakāpeniski 5 gados, sākot ar nākamo, 2018./2019., mācību gadu, uzsākot ieviest saturu pirmsskolas izglītībā, bet pēc tam secīgi nākamajos izglītības posmos. Turpmāko 2 gadu laikā arī visu Latvijas skolu vadītājiem būs notikušas mācības par saturu un jauno mācīšanās pieeju, un šajā laikā būs izveidoti atbalsta materiāli skolēnam un metodiskie materiāli skolotājam.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Guntars Catlaks, VISC vadītājs,
  • Velga Kakse, projekta vadītāja,
  • Dace Namsone, mācību satura izstrādes vadītāja,
  • Zane Oliņa, mācību satura ieviešanas vadītāja,
  • Pāvels Pestovs, mācību satura izstrādes vadītājs dabaszinātņu jomā,
  • Agrita Miesniece, mācību satura izstrādes vadītāja pirmsskolas posmā.

Papildinformācija:

Signe Ernštreite, projekts “Kompetenču pieeja mācību saturā”

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.    Tālr. 66051908   www.skola2030.lv

Par projektu

Valsts izglītības satura centra īstenotā projekta Nr. 8.3.1.1./16/I/002 “Kompetenču pieeja mācību saturā” mērķis ir izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanai vecumā no 1,5 līdz 18 gadiem, kas ļaus skolēniem attīstīt dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas, prasmes un attieksmes. Projektā paredzēta mācību satura izstrāde un aprobācija, mācību programmu, mācību un metodisko līdzekļu izstrāde, t.sk. bērniem ar speciālām vajadzībām vai veselības traucējumiem. Projektā tiks nodrošināta profesionālā pilnveide 6000 pedagogiem, t.sk. pedagogu komandām 100 pilotskolās un visu izglītības iestāžu vadības komandām, kā arī tiks veidota mācību līdzekļu vietne. Projektu VISC īsteno sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, Latvijas Universitāti, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, Liepājas Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, Latviešu valodas aģentūru, Strazdumuižas internātvidusskolu - attīstības centru vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un pašvaldībām, kuru izglītības iestādes piedalās mācību satura aprobācijā.

Lasīts 675 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 15 septembris 2017 11:28
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Izsludinās jaunā mācību satura projekta sabiedrisko apspriešanu