Ceturtdiena, 17 oktobris 2013 21:15

Rīgā demonstrēja «ūdeņraža autobusu»

No 17. līdz 20.oktobrim Ķīpsalas izstāžu kompleksā notiek izstāde Vide un enerģija 2013, kuras laikā Rīgā viesojas Eiropas reģionālo pašvaldību projektu vadītāji, kas integrējuši savu pilsētu vidē un transporta infrastruktūrā ūdeņraža tehnoloģijas.

 

Kā stāsta Latvijas Ūdeņraža asociācijas valdes loceklis Aivars Starikovs: «Ūdeņraža tehnoloģiju praktiskās izmantošanas vēsture jau meklējama 1950./60. gadu kosmosa tehnoloģijās. Ūdeņraža auto šodien nav nekāda zinātniskā fantastika. Tie ir moderni elektroautomobiļi, kuriem elektrību rada kurināmā elements un ūdeņraža gāze un kuru draudzīgums videi un energoefektīvā darbība jau daudzviet pasaulē ir apliecinājusi ekonomisko izdevīgumu. Tā viennozīmīgi ir autoindustrijas nākotne.»

Jau šobrīd Vācijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Kanādā un citur tiek ražoti transporta līdzekļi, kuros enerģijas nesējs ir ūdeņradis, turklāt Vācijā, Šveicē, Itālijā un citās valstīs jau kursē ar ūdeņradi darbināmi autobusi, raksta iAuto.lv.

Tikmēr Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta Ūdeņraža enerģētikas materiālu laboratorijas vadītājs Jānis Kleperis norāda, ka Latvijas autoražotājs RAF jau 1979. gadā pilnīgā slepenībā radīja pirmo ar ūdeņradi darbināmu busiņu, kas tika demonstrēts Maskavas Olimpiskajās spēlēs.

 

Avots: http://www.db.lv/foto-video/foto/rigas-centra-izradits-udenraza-autobuss-403229 

 

Lasīts 954 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 18 oktobris 2013 06:34
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi Rīgā demonstrēja «ūdeņraža autobusu»