No 7. līdz 9. decembrim LU Ķīmijas fakultātē viesosies Tartu Universitātes profesors Ivo Leito

Profesors Ivo Leito ir viens no pazīstamākajiem zinātniekiem analītiskajā ķīmijā ne tikai Baltijā, bet arī ārpus tās robežām. LU Ķīmijas fakultātei ir ilgstoša sadarbība ar profesoru I. Leito. Ir kopīgi zinātniskie pētījumi un publikācijas, kā arī sadarbība Starptautiskās zinātniskās konferences “EcoBalt” organizēšanā.

Šogad ar aktīvu I. Leito līdzdalību konference sekmīgi notika Tartu. Profesors Ivo Leito ir ļoti aktīvs zinātnieks. Scopus datubāzē ir atrodamas gandrīz 200 viņa zinātniskās publikācijas.

Profesors Ivo Leito  Latvijas Universitātē lasīs 3 lekcijas:

8. decembrī plkst. 17.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas 1) 223.auditorijā  lekcija  “Skābju disociācijas konstantes  un to noteikšana ar modernām analītiskām metodēm”

9. decembrī plkst. no 9.00 līdz 12.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas 1) 109. auditorijā - divas lekcijas: “Masspektrometrija – no teorijas līdz tās pielietojumiem” un “Mērījumu nenoteiktības fizikāli-ķīmiskajās analīzēs”.

Aicināti visi interesenti!

Profesors Ivo Leito

Laikā no 1995-1998 gadam viņš izstrādāja un ieguva doktora grādu fizikālajā un analītiskajā ķīmijā par Brensteda skābju-bāzu līdzsvara pētījumiem ūdens un neūdens vidēs. 1999. gadā Ivo Leito tika ievēlēts asoc. profesora amatā Tartu universitātes  Ķīmijas institūtā, bet no 2005. gada ir šīs universitātes profesors. No 2004. līdz 2007 gadam Ivo Leito vadīja Ķīmijas institūta Analītiskās ķīmijas katedru.

Vairākus gadus viņš pavadījis kā vieszinātnieks dažādās valstīs: EC-JRC IRRM (Beļģijā), Brēmenes universitātē (Vācijā) un Kyushu universitātē (Japānā). Daudz laika profesors velta metroloģijas jomai. Tartu universitātē ir izveidots Testēšanas centrs. Ar Ivo Leito aktīvu līdzdarbību 2007. gadā Tartu universitātē tika izveidota starptautiska maģistra studiju programma “Mērījumu zinātne ķīmijā”, un vairākus gadus viņš bija šīs  programmas direktors.

Anda Prikšāne

Lasīts 673 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 09 decembris 2016 00:27
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi No 7. līdz 9. decembrim LU Ķīmijas fakultātē viesosies Tartu Universitātes profesors Ivo Leito