Notikumi

Profesors Ivo Leito ir viens no pazīstamākajiem zinātniekiem analītiskajā ķīmijā ne tikai Baltijā, bet arī ārpus tās robežām. LU Ķīmijas fakultātei ir ilgstoša sadarbība ar profesoru I. Leito. Ir kopīgi zinātniskie pētījumi un publikācijas, kā arī sadarbība Starptautiskās zinātniskās konferences “EcoBalt” organizēšanā.

Ķīmisko elementu periodiskajā tabulā oficiāli iekļauti četri jauni elementi, kurus atklājuši ASV, Japānas un Krievijas zinātnieki.


Lasīt vairāk...

2016. gada 26. novembrī 78. dzīves gadā mūžībā aizgājis Valsts emeritētais zinātnieks, Daugavpils Universitātes emeritētais profesors, habilitētais doktors, bijušais rektors, Goda daugavpilietis Jānis Pokulis.

25. novembrī Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā norisinājās akcijas "Pastāsti par savu skolotāju!" noslēguma pasākums, kurā tika atvērta grāmata par leģendāro Liepājas ķīmijas skolotāju Robertu Akermani.

24. un 25. novembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Torņakalnā, Jelgavas ielā 1, notiek starptautisks Latvijas Universitātes, Latvijas Bioķīmijas biedrības un Eiropas Bioķīmijas Biedrību Federācijas (FEBS) rīkots izglītības seminārs molekulāro dzīvības zinātņu jomā.

Lai paziņotu un apspriestu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas sistēmas OECD PISA 2015 rezultātus Latvijā un pasaulē, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāti š.g. 6. decembrī rīko konferenci “Latvija OECD starptautiskos pētījumos PISA 2015 un TALIS 2013 – jaunākie rezultāti”.

No 2016. gada 11. novembra līdz 2017. gada 31. janvārim Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Dabaszinātņu bibliotēkā (Jelgavas ielā 1), skatāma izstāde “Dabaszinību mācību grāmatas laiku laikos”. Izstāde veidota par godu asoc. prof. Mihaila Gorska dabaszinību mācību grāmatu dāvinājumam LU Bibliotēkai.

Šī gada 7. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) notiks ikgadējais pasākums Latvijas ķīmijas un dabaszinību skolotājiem „Ķīmija kā prioritāte”.

2016. gada 7. novembrī Strūgu ielā 4 Rīgā 10.00-14.00 norisināsies ķīmijas skolotāju MA vadītāju un izglītības koordinatoru seminārs.

Visus interesentus gaidīsim uz sarunu pēcpusdienu ar asoc. prof. Mihailu Gorski 2016. gada 11. novembrī plkst. 16:00 Dabaszinātņu bibliotēkā (Jelgavas ielā 1), kuras ietvaros tiks atklāta izstāde “Dabaszinību mācību grāmatas laiku laikos”, par godu vēsturiskam un vērienīgam profesora dabaszinību mācību grāmatu kolekcijas dāvinājumam LU Bibliotēkai.

1 lapa no 41
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi