Notikumi

Latvijas skolēni guvuši trīs bronzas medaļas 49. Starptautiskā ķīmijas olimpiādē, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Ministru kabineta komiteja (MKK) vakar atbalstīja grozījumus pedagogu darba samaksas noteikumos, gan nosakot vēlāku to spēkā stāšanās datumu.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi atteikties no tādiem šābrīža izglītības iestāžu tipiem, kā, piemēram, pašvaldību ģimnāzijas, speciālās izglītības skolas un mācību iestādes, kas piedāvā vakarskolu programmas, pirmdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Jūlijā Latvijas augstskolās tradicionāli tiek pieņemti dokumentu no studētgribētājiem. Katrai valsts augstākajai mācību iestādei šis laiks saistīts ar satrauktām gaidām.

Ministru kabineta komiteja 11. jūlijā atbalstīja grozījumu projektu Izglītības likumā, paredzot mainīt pedagogu kvalitātes novērtēšanas sistēmu.

Pašvaldībām vairs nebūs jāievēro valdības izdotie noteikumi par skolēnu minimālo skaitu 10. klasē vai vidusskolā kopumā. Satversmes tiesa atzinusi, ka Ministru kabinets bez Saeimas deleģējuma nebija tiesīgs izdot kritērijus vidusskolas klašu atvēršanai.

Valsts izglītības satura centrs (VISC) šodien, 29. jūnijā, izglītības pārvaldēm izsniedz 18278 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) 15. un 16. jūnijā norisinās izcilā latviešu izcelsmes ķīmiķa Paula Valdena (1863-1957) vārdā nosauktais 10. starptautiskais organiskās ķīmijas simpozijs. Tā laikā četriem ievērojamiem Latvijas ķīmiķiem tika pasniegtas P. Valdena piemiņas medaļas.

Šī gada 21. septembrī no plkst. 10:00 līdz 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsis notiks izglītības konference "Vērtēt, lai mācītos". Šī būs otrā konference Valsts izglītības satura centra (VISC) projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" tematisku pasākumu sērijā, un tajā runāsim par vērtēšanas lomu mācībās.  

Lasīt vairāk...

Vērtēt skolēna mācīšanās sniegumu un to darīt ikdienā ir pamats mūsdienīgai un kompetencēs balstītai izglītībai. Lai pilnveidotu esošo mācību saturu, skolotāji, skolu vadītāji un vecāki ir aicināti pieteikt labās prakses piemērus, kā jau šodien Latvijas skolās vērtē bērnu un jauniešu sniegumu.

1 lapa no 46
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Notikumi