LĶSA jaunumi

Mūsu mērķis bija kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem pārrunāt ar ķīmijas izglītību saistītos jaunumus, apmeklēt skolas, ķīmijas uzņēmumus un tikties ar augstākās izglītības pārstāvjiem.

Skolotāji no Latvijas novadiem devās uz Rīgu un kopā ar rīdziniekiem draudzīgi ceļoja uz Viļņu. Pirmo dienu pavadījām, iepazīstot Viļņas pilsētas interešu izglītības centru. Ar Eiropas līdzfinansējumu izveidotas laboratorijas, kurā ar mūsdienīgu aparatūru skolēni, konkursu un olimpiāžu uzvarētāji, veic pētījumus, ķīmijā, bioloģijā un fizikā. Aparatūra šajās laboratorijās pārsteidza mūsu delegāciju! Iepazinām arī mobilo laboratoriju, kas izvietota autobusam līdzīgā mašīnā un dodas uz jebkuru Lietuvas skolu, ja skolotājs to pasūta. Vakarā paklīdām par vecilsētu un nobaudījām nacionālo virtuvi – kartupeļus simts veidos, un lietuviešu alu.

Nākamā dienā apmeklējām vairākus ķīmijas uzņēmumus un sapratām, ka biotehnoloģijas Lietuvā ir konkurētspējīgas. Apmeklējām seno Lietuvas galvaspilsētu Traķus, nobaudījām karaīmu pīrāgus. Bija garšīgi. Pils interaktīvā ekspozīcijas daļa patiks skolēniem. Brauciet!

Pēcpusdienā ciemojāmies Viļņas univeristātē, kur gatavo speciālistus darbam arī mūsu apmeklētajos  uzņēmumos. Tikāmies ar pasniedzējiem, apskatījām laboratorijas un piedalījāmies konferencē, kas rīkota par godu Lietuvas ķīmias skolotāju asociācijas 20 pastāvēšanas gadiem. Konforence noslēdzās ar patīkamu vakaru  ar izcilām uzkodām un bez kartupeļiem.

Pēdējā diena Viļņā mūs ieprieciāja ar jauku laiku un interesantu ekskursiju par Viļņas vecpilsētu. Interesanti fakti saistīti ar ķīmijas izglītību. Vēl kopīgās pusdienas un šķiršanās. Šoreiz visus aicinājām uz Latviju, jo nākamgad kaimiņi jāuzņem atkal mums!

Viļņas Universitātes Ķīmijas fakultātes laboratorijā.

Liene Zeile

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācija Jaunumi Ķīmijas skolotāju seminārs Viļņā