Konkursi
Mihails Gorskis

Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapas adrese: www.kimijas-sk.lv E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

“Vienkārši parādīt atoma uzbūvi – tas skolēnam nav interesanti, ir jārada sasaiste ar dzīvi,” atzīst Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja Agnese Bicāne, kura šopavasar ieguvusi SIA “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” stipendiju “Starp mums ir ķīmija!”.

Otrdiena, 11 jūnijs 2024 05:41

Atgādinājums!

Šo ceturtdien notiks jau otrais LĶSA organizētā cikla "Ķīmijas zinātne Latvijā" seminārs “Biopolimēri - ilgtspējīga alternatīva plastmasas iepakojumam”.

Piektdiena, 07 jūnijs 2024 16:05

Ziņa no Daugavpils Universitātes

Šodien noslēdzās Studiju kvalitātes komisijas sēde, kura pieņēma lēmumu akreditēt Daugavpils Universitātes studiju virzienu “Ķīmija” uz maksimālo termiņu - seši gadi!

Ķīmiķi ir ļoti vajadzīgi un pieprasīti. Darba devēji jaunajiem speciālistiem nodrošina jau apmaksātas prakses vietas cerībā, ka pēc studiju beigšanas viņi izvēlēsies strādāt viņu uzņēmumā. Lai iepazīstinātu ar profesiju un atklātu, ko nozīmē būt ķīmiķim, izveidots Jauno ķīmiķu klubs, kurš šodien pirmo reizi klātienē pulcēja skolēnus.

Galda spēle ķīmijā 8.–12. klases skolēniem ir izstrādāta, lai palīdzētu iemācīt un/vai nostiprināt zināšanas par ķīmiskajiem elementiem un to īpašībām, rast asociācijas ar tiem, sekmējot skolēnu izaugsmi un palīdzot sasniegt labākus rezultātus ķīmijas mācību priekšmeta tālākā satura apguvē.

Pasākumā skolēni piedalījās meistarklasēs, iepazinās ar nākotnes ķīmiķu profesijas ceļvedi, uzzināja par mācību un darba iespējām ķīmijas nozarē, kā arī iepazīsies ar RTU studentes izstrādātu ķīmiķa galda spēli «Ķīmiskie elementi».

Vai zinātkārei ir spēks mainīt pasauli? Ja tā nonāk pareizajā vietā — jā! Profesionāļi, kuru zinātkāre ved uz nebijušiem atklājumiem, pārvērš savu kaislību pret zinātni starptautiska līmeņa inovācijās, un spēj ietekmēt un uzlabot dzīves visā pasaulē. Tā ir ķīmija – nozare, kas ir pilna ar iespējām un spēku radīt pārmaiņas.

Maija priekšpēdējā nedēļā vidusskolas beidzējiem ir plānots eksāmens ķīmijā. Saskaņā ar Valsts Izglītības un satura centra apkopoto statistiku par iepriekšējo mācību gadu, eksāmenu ķīmijā rakstīt izvēlējas katrs septītais vidusskolas beidzējs jeb 14% topošo absolventu.

Farmācijas muzejā no 18. maija skatāma izstāde “No bērza sēklas līdz betulīnam”. Tā ir godinājums vienam no Latvijas izplatītākajiem kokiem – bērzam.

Kāpēc biomateriāli ir cilvēka ķermeņa rezerves daļas? Kas ir mākslīgais kauls un kā to iegūt? Par to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lekciju ciklā «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI vidusskolēniem stāstīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Biomateriālu un bioinženierijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne.

1 lapa no 246
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi Mihails Gorskis