2016.03.02. Vidusskolēnus aicina pieteikties pasākumam „Eksakto zinātņu diena 2016”

Sākusies reģistrēšanās ikgadējam Latvijas Universitātes (LU) pasākumam vidusskolēniem „Eksakto zinātņu diena 2016”. Līdz 11. martam jebkuram Latvijas 10. - 12. klašu skolēnam ir iespēja izveidot komandu un sacensties par vietu finālā, kas notiks 9. aprīlī. Finālā klātienē būs jārisina uzdevumi, kas saistīti ar matemātiku, dabaszinātnēm un datoriku un labākie iegūs vērtīgas balvas.

“Eksakto zinātņu dienas” laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar LU fakultātēm un tajās apgūstamajām zinībām no studentu skatu punkta, apmeklēt Fizikas un matemātikas fakultātes ēku, kā arī LU Dabaszinātņu akadēmisko centru, kurā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes. Visu fakultāšu studenti būs sagatavojuši trīs interesantus un atraktīvus uzdevumus, kas atspoguļo dažādas fakultātē apgūstamās tēmas. Plānots, ka finālā piedalīsies 18 komandas no visas Latvijas.

Lai piedalītos “Eksakto zinātņu dienā 2016”:

  • Jāizveido piecu vienas skolas skolēnu komanda;
  • Līdz 11. martam jāaizpilda pieteikuma anketa;
  • No 12. līdz 31. martam jāiesūta mājasdarbs, kas parāda komandas izpratni par mājasdarba tēmu. Tas var būt video, plakāts, eseja, dzejolis, komikss vai cita formāta radošs darbs. Tēma tiks izsludināta 12. martā.
  • Labākajām komandām jāierodas pasākuma finālā 9. aprīlī.

Iepriekšējos gados, veicot uzdevumus, skolēni ir mēģinājuši noskaidrot, kā darbojas daltonisms, noteikuši savu asinsgrupu, būvējuši paši savu elektrodzinēju, ar ožas palīdzību noteikuši dažādas vielas pēc to smaržas un orientējušies Universitātes gaiteņos.

Pasākumu rīko LU Ķīmijas, Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāšu studentu pašpārvaldes sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru.

Evelīna Puzo

Lasīts 1262 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 06 marts 2016 17:53
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi 2016.03.02. Vidusskolēnus aicina pieteikties pasākumam „Eksakto zinātņu diena 2016”