2017.03.06. Sāksies virtuālais konkurss skolēniem dabaszinātnēs un matemātikā

6. martā Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona.

Konkursā piedalīties aicināts ikviens 7.–9. klases skolēns, kurš ieinteresēts papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un „asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā.    

No 6. marta līdz 7. maijam konkursa dalībnieki katru nedēļu varēs atrisināt 8 „cietos riekstus”. Ik nedēļu konkursantiem „galvas lauzīt” nāksies, piemēram, uzdevumos par mobilo internetu, pašiņu taisīšanu, burvju ierīci, zvaigžņpurna kurmja izcilo zvaigžņveida deguna rotu, nejauši atklātu gumijas īpašību.

Konkurss „Domā! Zini! Mācies!” šogad noritēs jau astoto reizi. Katru gadu tajā iesaistās ap 500 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Astotās un devītās klases skolēniem konkurss ir iespēja sacensties par došanos uz 16. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad), kas 2018. gadā notiks Ļubļanā, Slovēnijā. Olimpiāde ir vērienīgākais Eiropas Savienības notikums, kas organizēts talantīgiem skolēniem ar interesi par eksaktajām zinātnēm. Ikviens konkursants sacentīsies arī par dalību aizraujošā konkursa klātienes pasākumā.

Konkursu atbalsta Latvijas Universitātes Fonds. Plašāka informācija par konkursu, kā arī iespēja reģistrēt dalību ir interneta vietnes www.dzm.lu.lv sadaļā „Skolēniem”

Lasīts 2289 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 01 marts 2017 18:38
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi 2017.03.06. Sāksies virtuālais konkurss skolēniem dabaszinātnēs un matemātikā