2017.01.23. Konkurss „Gribu būt ķīmiķis!”

Profesionālās izglītības kompetences centrs „Rīgas Valsts tehnikums” (PIKC RVT) sadarbībā ar Latvijas Izglītības fondu organizē konkursu „Gribu būt ķīmiķis!”.

Konkursa mērķis ir veicināt izglītojamo individuālo kompetenču un talantu attīstību, padziļinot un nostiprinot zināšanas un prasmes ķīmijā. Konkursā var piedalīties vispārizglītojošo skolu 8.- 9. klašu izglītojamie, veidojot skolas komandu 3-5 cilvēku sastāvā.

Konkursa norise

Konkurss notiek divos posmos.

  1. Pirmais posms – mājas uzdevuma sagatavošana savā skolā.
  2. Otrais posms – konkurss klātienē PIKC RVT, kurā piedalās labākos mājās darbus iesūtījušās skolu komandas.

Konkursa pirmajā posmā dalībnieki, izmantojot skolu ķīmijas kabinetu iespējas, kā arī ikdienas dzīvē izmantojamas vielas, ierīces un piederumus, veic eksperimentu/eksperimentus, to norisi filmē un izveido videomateriālu ar komentāriem un paskaidrojumiem par veikto eksperimentu būtību un gaitu. Darbu veicot, izglītojamie var izmantot skolas ķīmijas skolotāja konsultatīvu palīdzību.

Konkursa otrajā posmā skolu komandas tiekas klātienes konkursā PIKC RVT, kur veic teorētiskus un praktiskus uzdevumus ķīmijā.

Mājas uzdevuma noformēšana un iesniegšana

Uzfilmētā un samontētā videomateriāla garums ir 3-5 minūtes. Formāts pēc brīvas izvēles. Jābūt norādītam, kuras skolas izglītojamie veidojuši materiālu, kā arī autoru vārdiem, uzvārdiem un klasei. Komentāri un paskaidrojumi var būt gan ierunāta, gan rakstiska teksta veidā.

Darbi jāiesūta līdz 25.03.2017. (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )

Mājas darbu vērtēšana

Mājas darbus vērtē eksperti – PIKC RVT mācību spēki un Latvijas Izglītības fonda pārstāvji, pamatojoties uz šādiem kritērijiem:

1)    autoru radoša pieeja eksperimentu izvēlē,

2)    paskaidrojumu/komentāru zinātniskums, skaidrība un pamatotība,

3)    eksperimenta saturam atbilstošu apstākļu izvēle un drošības noteikumu ievērošana,

4)    darba estētiskais un vizuālais noformējums.

Konkursa dalībnieku apbalvošana

Konkursa rezultātus iegūst, summējot abās kārtās iegūtos punktus. Konkursa laureāti  saņem  1.,2.,3.  pakāpes diplomus un naudas balvas. Konkursa organizatori var piešķirt arī speciālbalvas.   Visi konferences dalībnieki saņem organizatora pateicības.

 

Lasīts 2316 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 24 janvāris 2017 01:03
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konkursi 2017.01.23. Konkurss „Gribu būt ķīmiķis!”