2017.09.22. Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”

Šī gada 22. septembrī plkst. 14.00 interesenti tiek aicināti uz Somijas pamatizglītības mācību satura izstrādes vadītājas Irmeli Halinenas (Irmeli Halinen) atvērto lekciju „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”.

Atvērtajā lekcijā viņa stāstīs, kādēļ Somija atkārtoti pārskatīja mācību saturu, lai gan viņiem ir vieni no labākajiem izglītības rezultātiem pasaulē, kā arī runās par vērtēšanas nozīmi skolas ikdienā: kā vislabāk vērtēt skolēnu un skolu sniegumu?

„Somijas nesenās mācību satura pilnveides mērķis bija piedāvāt jēgpilnākas, iesaistošākas mācīšanās iespējas visiem skolēniem, un vērtēšanai šajā procesā bija īpaša loma – skolās būtiski bija nostiprināt tādu vērtēšanas kultūru, kas atbalsta bērnu mācīšanos ikdienā. Vērtēšana ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai pārmaiņas mācīšanās pieejā notiktu un būtu sekmīgas arī Latvijas skolās. Latvijas gadījumā ir izšķirīgi, lai vērtēšana veidotos par ikdienas atbalstu skolēna sniegumam. Tāpēc šī būs arī „Skola 2030” septembra konferences tēma,” uzsver „Skola 2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa.

Valsts izglītības satura centra (VISC) realizētajā projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā” pašlaik pirmo reizi Latvijā pēctecīgi visos izglītības posmos – sākot no pirmsskolas, proti, no tā brīža, kad bērns nonāk pirmsskolas izglītības iestādē, līdz 18 gadiem – tiek pārskatīts izglītības saturs un veids, kādā katrs individuāls skolotājs un katra skola organizē un vada skolēnu mācīšanos ikdienā. Pilnveidotā mācību satura ieviešana notiks pakāpeniski piecu gadu laikā jau no nākamā, 2018./2019., mācību gada, sākot ar pārmaiņām jaunākajā vecuma grupā – pirmskolās.

Ar Irmeli Halinenas bloga ierakstu „Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts” var iepazīties te https://www.skola2030.lv/single-post/2017/09/06/Somijas-izglītība-nav-brīnums-bet-gan-mērķtiecīga-un-sistemātiska-darba-rezultāts

Atvērtā lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Ieeja bez maksas.

Pieteikšanās: http://bit.ly/2wMR4Wp

Lasīts 673 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 19 septembris 2017 17:29
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Konferences un semināri 2017.09.22. Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”