"Eco Lead" gatavs janvārī sākt akumulatoru pārstrādes rūpnīcas projektu

Uzņēmums "Eco Lead" gatavs janvārī sākt akumulatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecības projekta īstenošanu Kalnciemā.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jurijs Harlamovs norādīja, ka kompānija jau janvāra sākumā gatava ķerties pie projekta īstenošanas Kalnciema rūpnieciskajā teritorijā. Rūpnīcas izbūves darbi tiktu paveikti gada laikā, un 2017. gadā tā varētu sākt darbību.

"Eco Lead" plānoja jau 2016. gada sākumā Kalnciema rūpnieciskajā zonā (Jelgavas ielā 21) atklāt rūpnīcu, kurā pārstrādātu līdz 15 000 tonnas akumulatoru gadā, saražojot 8 700 tonnu svina. Uzņēmēji šajā projektā plāno ieguldīt 8,5 miljonus eiro. Rūpnīcā plānots nodarbināt 42 darbiniekus, taču patlaban - līdz ar ieilgušajiem tiesu darbiem - plānotie termiņi tika pagarināti.

Harlamovs gan atturējās teikt, kā uzņēmums rīkosies gadījumā, ja kāds no Kalnciema iedzīvotājiem tomēr pārsūdzēs Jelgavas Administratīvas rajona tiesas lēmumu noraidīt Kalnciema iedzīvotāju iesniegto prasību apturēt Jelgavas novada domes lēmumu par svina rūpnīcas celšanu Kalnciema rūpnieciskajā teritorijā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nams 30. novembrī noraidīja vairāku Kalnciema iedzīvotāju iesniegto prasību apturēt Jelgavas novada domes lēmumu par svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas celšanu Kalnciemā.

Tāpat ziņots, ka Jelgavas novada dome šogad janvārī akceptēja uzņēmuma "Eco Lead" ieceri Kalnciema pagastā veidot nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Vairāki Kalnciema iedzīvotāji iebilda pret rūpnīcas izveidi. Vairāku Kalnciema iedzīvotāju un Vides aizsardzības kluba pieteikumu tiesa pieņēma ša gada martā un ierosināja administratīvo lietu par Jelgavas novada domes 2015. gada 28. janvāra lēmuma par nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveidi Kalnciemā atcelšanu.

"Eco Lead" nodarbojas ar atkritumu un lūžņu vairumtirdzniecību. Tas dibināts 2007. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,15 miljoni eiro.

Ivo Butkevičs, +371 67088616,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīts 1215 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 27 decembris 2015 11:26
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi "Eco Lead" gatavs janvārī sākt akumulatoru pārstrādes rūpnīcas projektu