LR1 raidījums «Pazemes ūdeņu pētniecība. Ziņas par Latvijas ūdens krātuvēm»

Ūdens ir Latvijas bagātība.  Bet Latvijas virszemes ūdeņi ir tikai neliela daļa no tā, ko slēpj dabas bagātības zemes dzīlēs. Pētnieki, pateicoties datorizētam hidroģeoloģijas rīkam, spēj ielūkoties un noteikt, kur un kā pārvietojas ūdens Latvijas teritorijā, sniedzot unikālu informāciju par pazemes ūdeņu dziļumu, kustību, savstarpējo mijiedarbību.

Šī modeļa izmantošana sniedz ne tikai fundamentālas zināšanas par Latvijas ūdens krātuvēm, bet arī praktiski palīdz vides piesārņojuma konstatēšanā vai saimnieciskās darbības izvērtēšanā. Kāds ir Latvijas pazemes ūdeņu tīkls un kā to pēta, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna vietnieks, RTU Vides modelēšanas centra direktors Aivars Spalviņš un hidroģeologs Oļģerts Aleksāns.

Akas ūdens

Pazemes ūdeņu sniegtos labumus vistiešākā mērā mēs izmantojam iegūstot dzeramo ūdeni. Viens no šādiem ieguves veidiem un, šķiet, vistradicionālākais un senākais, ir akas. Kā tās atrod, izveido un kā varam būt droši, ka akas ūdens patiešām ir dzerams, stāsta Latvijas Lauksaimniecība Universitātes lektors Artūrs Veinbergs.

Noklausīties raidījuma ierakstu...

Lasīts 1243 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 24 decembris 2015 16:25
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LR1 raidījums «Pazemes ūdeņu pētniecība. Ziņas par Latvijas ūdens krātuvēm»