Profesoram akadēmiķim Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesoram akadēmiķim Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, un viņš iecelts par ordeņa virsnieku.

Augstāko valsts apbalvojumu V. Kamparam pasniegs Valsts prezidents Egils Levits svinīgajā ceremonijā, kas Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, norisināsies Rīgas pilī. 

V. Kampars ir MLĶF Lietišķās ķīmijas institūta direktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis. Profesora zinātnisko pētījumu virzieni – specifiska starpmolekulāra un iekšmolekulāra sadarbība, organisko savienojumu izmantošana optiskās informācijas reģistrējošās sistēmās, fotonikā un optoelektronikā, organisko savienojumu tehnoloģija, degvielu ķīmija un tehnoloģija, atjaunojamās degvielas, vietējo izejvielu kompleksa izmantošana. Izveidojis jaunu pētījumu virzienu «Biomasas konversija degvielās un ķīmiskos produktos, biodegvielu ķīmiskā un termoķīmiskā sintēze, degvielu īpašības un to nodrošināšana», kurā tiek veikti sistemātiski pētījumi par pirmās paaudzes biodegvielas iegūšanas procesu optimizāciju un otrās paaudzes biodegvielu ieguvi katalītiskas hidrogenēšanas, hidrotermālās apstrādes un hidrodeoksigenēšanas rezultātā, kā arī biomasas pārstrādes termoķīmiskiem procesiem. 

Profesora zinātniskais darbs novērtēts ar vairākiem apbalvojumiem – 2009. gadā kļuvis par RTU Gada zinātnieku, saņēmis Paula Valdena piemiņas medaļu un Gustava Vanaga medaļu, viņa pētījumi vairākkārt iekļauti desmit labāko Latvijas zinātnes sasniegumu sarakstā. Viņš audzina jauno paaudzi, vadot maģistra un doktora darbus.

Augstākos valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu – pasniedz par izcilu darbu profesijā, mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. Kopumā šogad Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu saņems 74 Latvijas iedzīvotāji. 

 

Lasīts 913 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 31 oktobris 2019 11:07
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Profesoram akadēmiķim Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis