Latvijas Universitātē pulcējas metalurģijas un kristālu audzēšanas speciālisti no visas pasaules

Latvijas Universitātē 21.-22. septembrī notika starptautiskais zinātniskais kolokvijs "Matemātiskā modelēšana materiālu apstrādei" (Modelling for Materials Processing), kurš jau astoto reizi pulcē metalurģijas un kristālu audzēšanas speciālistus no visas pasaules.

Zinātnieki no Vācijas, Francijas, Polijas, Japānas un citām valstīm tikās LU Dabas mājā, lai apspriestu jaunākos rezultātus elektromagnētisko lauku pielietojumos metālu kausēšanā, inovatīvu materiālu izstrādē un elektroenerģijas uzglabāšanas risinājumos, kā arī plānotu tālāko sadarbību un jaunus projektus.

Īpašais viesis bija Minesotas Universitātes (ASV) profesors Džefrijs Derbijs, kurš atklāja, ka pirmoreizi par Latvijas zinātnieku sasniegumiem magnetohidrodinamikas jomā bija uzzinājis jau studiju laikā. Kolokvijs pulcēja arī tos Latvijas zinātniekus, kuri šobrīd strādā ārvalstīs.

Tā kā pētītie jautājumi ir nozīmīgi industriālajos pielietojumos, piemēram, metālapstrādē un pusvadītāju ražošanā, seminārā piedalījās pārstāvji gan no Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumiem.

Kolokvijs ir izaudzis no ilgstošās Latvijas Universitātes sadarbības ar Leibnica Universitātes Elektrotehnoloģiju institūta, un tāpēc nākošo reizi notiks Hanoverā un Latvijā atgriezīsies pēc četriem gadiem.

Par kolokvija organizēšanu rūpējās LU "Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorija". Kolokvija norisi atbalsta Baltijas-Amerikas Brīvības fonds.

Kristaps Bergfelds

Lasīts 1150 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 26 septembris 2017 22:31
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Latvijas Universitātē pulcējas metalurģijas un kristālu audzēšanas speciālisti no visas pasaules